bolak

Je těžší dodělat si školu v pozdějším věku než normálně?

Myslíte že když si dělá maturitu šedesátiletej dědula, že mu to dají spíš než nějakýmu trávohuličovi kterej na to čtyry roky kácel, myslíte že to staršímu člověku nechaj takříkajíc „zadarmo“?

Nebo je tu někdo kdo má zkušenost s oběma případy, někdo kdo má třeba dvě vysoký školy, jednu dělal obvyklým způsobem a druhou až v pozdějším věku a má možnost porovnat?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Kdyby ti stačila druhá maturita v pozdějším věku ( cca 40 let ), tak určitě nic zadarmo nedají, spíš naopak. Jenže člověk k tomu už přistupuje s větší odpovědností a tak se jen tak snadno nedá odradit. Navíc to bývá dobrovolné a na úkor osobního pohodlí 🙂

Další odpovědi
annas

Ano. Neslouží už tolik paměť, navíc starší jsou většinou zodpovědnější , mají obavy z výsměchu kolegů v zaměstnání, mrzí je případný neúspěch, nemají tolik volného času, leccos zapomněli atd.

Jeden známý (přes 40 roků) studoval při zaměstnání VŠ v Ostravě (bakalářský obor), chodil na doučování matematiky, zvládl ji, i když je asistent pořádně „proháněl“. Jeho syn studoval stejný obor na stejné škole, ale měl jiný přístup ke zkoušce z matematiky ,odmítl doučování – přece zná matematiku ze školy, maturoval z ní, zvládne levačkou. Neuspěl …

Byla jsem překvapená, když jsem se setkala s názory, že by mnozí studenti, kteří jsou na VŠ, klidně dali peníze za zfalšovaný diplom, jen aby nemuseli studovat. Že jde o podvod – nepřipustili.

Jeden známý vystudoval historii v mládí a další vysokou školu (obor si nevybavuji) začal studovat v 60 letech. Dokončil, ve skupině byl nejstarší. Prohlásil, že v mládí tu připadalo studium jako procházka růžovým sadem, ve staři jako galeje (samozřejmě myšleno s nadsázkou).

briketka10

mě nebylo 40, ale téměř 30 maturitu jsem
udělala bez problému, předtím učňák z
umělecký školy jsem odešla, protože mě
nevzali na restaurátorství moc jsem ten
obor chtěla dělat..postavila jsem si hlavu
a vrátila knížky naši se mnou nic nenadělali
rok jsem chodila po brigádách u potravin
makala, dřela a pak šla studovat při práci :)
vše jsem měla za dvě :))
teď, kdyby mi by to zdraví a pameť dovolila šla
bych na vysokou hned a to na pedagogickou,
abych byla učitelkou v mateřské školce, nebo
vychovatelkou malých dětí :))

Matthew

Myslím si, že nic nikdo nedostane zadarmo :) My jsme takovou třídu na škole měli, bylo to myslím dálkové studium právě pro postarší, co si chtěli dodělat maturitu.
Také si myslím, že je v pozdějším věku težší udělat si maturitu, jelikož dnes už jsou tak velké nároky na studenty a věcí přibývá a přibývá, takže vrátit se do školy po nějakých 40 letech, to by nebylo nic pro mě.
Jediné je ale jisté, určitě se učitelům učí lépe v plné místnosti s dospělýma a vychovanýma lidma než v tom, co je možné dnes ve školách potkat :)

Led_

Študent v neskoršom veku sa učí pre seba, je to zodpovednejší prístup, aj keď hlava už toľko „nepáli“ snaží sa látku čo najviac pochopiť, nielen memmorovať. Nič nie je zadarmo.
Všimnite si napríklad záujem na Univerzitu 3.veku, ktorá je pre „seniorov“ nad 50 rokov, ktorú si aj sami spolufinancujú. Učia sa pre vedomosti, nie pre papiere.

Mladí študenti, nevedia a nechápu, že učivo, ktoré dnes „odpálkujú kdesi mimo hriska“ a školu dokončia s odretými ušami, neskôr budú doháňať popri práci a starosti o rodinu a poctivo. Pretože, kto v mladosti zaváha, vypadá z kola von, alebo na udržanie v kolotoč života bude musieť vynaložiť viac energie a námahy.

anonym

.. skolu nevim , ale zato vim, ze tady to mate na dozivoti od sedesatiletech "dedulu " bez bodiku ! :))

  • iv-

anonym

No,ta dnešní drůbež neví,co kdáká!Jo a na školu bych šla v tomhle věku klíďo píďo,páč už by naši nechodili na rodičák!

briketka10

jo jo to máš jami pravdu 🙂

anonym

:))

Andělé

:D)))

briketka10

:))