daran

Je těžké se naučit latinu?

Nejlepší odpověď
petra15

Neni..... zadny strachy ! A „bluehorse“ Frankove se to taky pred 1500 lety naucili, trvalo jim to az 200 let , ono prejit z germanske franske nemciny na latinu…a to cipkove , germanske „r“ si nechteli nechat vzit(a podle toho taky vypada ta jejich vyslovnost), pritom je latina ten „nejlepsi“ evropsky jazyk…

Další odpovědi
Alesh

Není… i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále. 😉

Hamon

Je to jazyk jako kazdy jiny. Pro nekoho jsou vsechny snadne, jiny se nauci sotva pocitat do deseti.

Houslovyklic

Myslím, že každý jazyk je v něčem těžký. Za výhodu latiny považuji to, že je vcelku dost pravidelná, není v ní moc záludností (a i ty se vždy dají odůvodnit nějakým pravidlem).

bluehorse

Já myslím, že jo.Latina je podobná fracnouzštině a ta rozhodně těžká je – z vlastní zkušenosti.

FOX.IK

Za sebe mohu rici, ze je brutalne tezka :D Ale Anglictina mi sla…:D