England1522

Je těžká FRANCOUŽŠTINA.

Nejlepší odpověď
quentos

ano. Má jednak těžkou výslovnost – něco řeknete mírně jinak a už to má jiný význam – a jednak těžkou gramatiku. Nesouhlasím tudíž s tvrzením kolegy „asi tak jako každý jiný jazyk“, protože ve srovnání s např. angličtinou nebo němčinou je daleko těžší.
Ale navzdory tomu – jak již bylo rovněž řečeno – je to krásný jazyk. I proto jsem se ho kdysi začal učit, z nedostatku příležitostí jsem však zamrzl ve stádiu věčné mírné pokročilosti…
Doplňuji:
*kolegyně

Další odpovědi
anonym

Je krásná a dá se naučit.

suaeda

Údajně je prý nejtěžší ze všech románských jazyků. Tj. španělština, rumunština, italština, francoužština a všechny vycházejí ze staré latiny.

led

francúzština pre čecha je ľahšia, než pre francúza čeština

NikolkaCZE

Asi tak jako každý jiný jazyk ;)