Tobbynka

Je tento program freeware nebo se ho musí zaplatit?

Dobrý večer, mám doma notebook Acer s operačním systémem Windows 8.1 a potřebovala bych si stáhnout program pro webovou kameru. Nejvíce by mi vyhovoval Microsoft LifeCam a na internetu jsem našla tuto stránku, kde si můžu pravděpodobně ten program stáhnout. Je to určené pro Windows 8, takže je to v pohodě až na jeden háček. Nevím, jestli je to zadarmo (freeware) nebo se to musí zaplatit. Co si o tom myslíte? Mám celkem strach, že to po mě bude chtít později peníze. Děkuji za radu.

Zde je odkaz na tu stránku: http://www.mi­crosoft.com/har­dware/cs-cz/d/lifecam-hd-6000-for-notebooks

Nejlepší odpověď
led

Vzhľadom na absenciu ceny na uvedenej stránke sa jedná o freeware, software ku konkrétnemu ms hardware – LifeCam-HD-3000
Doplňuji:
Vždy než niečo nainštalujete, vyhľadajte si k tomu čo najviac informácií, najlepšie priamo zo zdroja. Ale neuškodí pozrieť aj fóra k danému software.
Freeware veľakrát býva bezplatným, ale očesaným (zbaveným určitých funkcii) shareware (platenej plne funkčnej verzii).

Další odpovědi
McArthur

Freeware to není, ale zároveň si ho samostatně nemůžete koupit. Program je určen jen pro majitele webkamery se značkou Microsoft, a ta určitě v notebooku Acer nainstalovaná není. Pokud tedy program chcete, kupte si webkameru Microsoft a program LifeCam k ní dostanete „zdarma“.

Dodatek: S kamerami jiných značek ten program pracovat na 99,9 % nebude.

Tobbynka

Led: Takže je to zadarmo?

led

freeware znamená bezplatne. Pozerala som aj na iných stránkach tento program bol uvedený ako freeware
https://2ra5-downloads.phpnu­ke.org/en/c205800­/microsoft-lifecam-vx-1000
Pozor Microsoft LifeCam Cinema je už platený