HSP

Je ve Windows 10 normální, že aplikace několikrát denně neodpovídají?

Je ve Windows 10 normální, že aplikace několikrát denně neodpovídají? Nebo se dokonce zaseknou a nelze nic dělat po dobu až 60 sekund. Např. u Photoshopu mám zpomalený štetec, a když s ním moc mávám, Photoshop se na chvíli zasekne a načítá se. Není to třeba způsobeno špatným souborem? Není třeba stáhnout jiný? Dále se mi při spouštění filmu z DVD film seká. Nezná někdo příčinu? Třeba pomůže informace, že mám notebook.

Odpovědi
jáára

Ne, není to běžné. Chyba bude někde jinde.

Edit: To bude tím notebookem. Pokud nemáš SSD jednotku a 8GB RAM, tak se ani nepokoušej o Photoshop.

dr.luha

Je to normální. Pokud Windows nebo antivir točí diskem na plné otáčky – procesy na pozadí nebo procesy systému, tak se aplikace zpomalují nebo se sekají. Já vypínám alespoň ten antivir. Můžeš to průběžně kontrolovat ve Správci úloh.