Tobias77

Je tato věta správně? (Němčina)

Einmal war ich auch in der Pilsner Philharmonie Konzert und ich mochte es wirklich!

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

NE

Problém je zejména ve druhé větě souvětí, sloveso magen znamená „mít rád“ (zejm. věci, jídlo apod.), sem namísto toho patří sloveso gefallen – líbit se (v min. čase gefiel).
Druhá věta souvětí po „und“ by tedy měla být „… und es gefiel mir wirklich gut“.

(spíše než „velmi se líbit“ se na rozdíl od češtiny používá v němčině „dobře se líbit“)

Raději ale ještě počkejte na zdatnější němčináře, třeba toho tam najdou víc.
Doplňuji:
oprava *mögen, ne magen… ale rozuměli jsme si

Další odpovědi
ivzez

NE

Doplňuji:
Nebyl jste v/na plzeňské filharmonii,
ale na koncertě plzeňské filharmonie.

Einmal war ich in dem Konzert der Pilsner Philharmonie,
das mir gut gefallen hat.
nebo
… und es hat mir gut gefallen.
(slovo „auch“ bych vynechala,
místo „wirklich“ radši použijte „gut“)

Obrat „ich mochte es wirklich“ je spíše hovorový.