FOG

Je tato teplota normalni?

Mam lednicku,kde ve spodni casti je klasicka lednice a v horni mrazak.
Mezi nimi je ta lista,neboli predni hrana velmi horka.
Tedy mezi lednici a mrazakem.
V byte je cca 28 stupnu C.

Nejlepší odpověď
mosoj

Výrobci mrazáků dělají přední hrany ( dosedací plochy těsnění dveří) vytápěné aby nedocházelo k namrzání těsnicí gumy a tím pádem jejímu zničení při otevírání. Mám mrazák Bosch a ten to má takto kolem dokola. Jenom ta teplota není tak výrazná ani to necítím. Pravdou ale je že mám mrazák ve sklepě kde teplota nepřekročí 18oC a to by mohl být ten rozdíl v té povrchové teplotě té dosedací plochy. Při těch 28oC již k většímu zahřátí i při tom malém výkonu zřejmě dojde.

Pano jo, já když mám v bytě 28oC tak se již zdržuji jenom ve sklepě.