Ganymede

Je tato nabijecka vhodna?

Ahoj mám mobil Acer Liquid Z520 a kdyz jsem na něj našla nabíječku, naskočila jen tato: http://m.sunny­soft.cz/zbozi/056PHU-117/huawei-cestovni-nabijecka-2a-bila.html?obsah=po­pis

Je pro můj mobil vhodná?
Mam podobnou a ta nabiji. Pred tím jsem tu řešila, ze se mi mobil nenabíjí a zjistila jsem, ze to bylo konektorem, který se dává do zásuvky díky (JájsemRaibek-děkuji :))

Odpovědi
Kepler

Teoreticky by vhodná být měla, ale správně by se měla používat nabíječka, kterou dodává výrobce spolu s telefonem. Srovnej elektrické parametry s tou původní nabíječkou.

mosoj

Je vhodná. Je to USB nabíječka a ty mají stejné napětí. Dnes se ani nic jiného nevyrábí.

Hlada

Je vhodná, je ale trochu drahá. Zatížitelnost 2A při nabíjení mobilu nevyužiješ. Jestli máš původní, podívej se, jaký má max. proud. Většina mobilů odebírá max. 0,6A a dávají se k nim nabíječky 0,7A.
Do odkazu jsem dal tip na mini USB nabíječku s pevným kabelem za 15Kč.

Zdroj: https://www.ska­rab.cz/cs/zbo­zi/nabijecka-telefonu-220v-mini-usb-625774

jiri Linhart

Nabijeci konektory dnesnich telefonu jsou uz zaplat panbuh stejne ! Na nabijece mas napsany vystupni proud,bud v miliAmperech,ci Amperech-2000 miliAmper=2 Ampery a vystupni Napeti ve Voltech. Je li proud z nabijecky vyssi,nic se nedeje. Aku si veme proud dle potreby. Napeti nabijecek je v urcitem rozmezi. Napr. 5 az 9 volt,telefon s nabijeckou se vzajemne prizpusobi. Stane se,ze se konektor do telefonu vymacka. Ale,horsi je,ze driv se koliky do zasuvky delaly cele kovove,jako na rozdvojce a nekde je kovovy jen konec koliku a mezi kovovym koncem a nabijeckou je umela hmota a v ni vodic. I me se stalo,ze po zasunuti nabijecky kovovove konce prosly mosaznymi plechy v zasuvce a nabijecku jsem musel trosku povytahnout,aby byl dotyk kovovych koncu nabijecky a plechy zasuvky. Jinak to nenabijelo. Bude li na nabijecce vyssi proud,nez na puvodni,nic se nedeje ! Nabijecku,kterou Ty konkretne potrebujes zakoupis v Globusu a pod. mezi 100 az 300 kc.