Rokio

Je tato moje myšlenka týkající se hříšníků a pekla nenormální (otázka pro křesťany, sympatizanty k. a jeho znalce)?

Já jsem přesvědčen, že každý trest by měl být konečný, a proto jsem proti tomu, aby hříšníci skončili v pekle, protože každý hřích je ve své podstatě konečný. Dále si myslím, že každý hříšník by měl skončit nejhůře v očistci, a to z důvodu nápravy. V pekle není totiž možnost nápravy. Další moje myšlenka je ta, že kdybych měl tu moc, ZRUŠIL BYCH PEKLO a nechal bych jen nebe a očistec.

Myslíte si, že tato moje myšlenka je střelená?

Odpovědi
Roman71

Rokio, mohu tě uklidnit. Peklo a očistec existuje pouze v naukách katolické církve. Pokud vezmeš do ruky Bibli a budeš ji přinejmenším pozorně číst, po přečtení prvních tří kapitol 1.Mojžíšovy pochopíš, kam člověk jde po smrti.
Ani Ježíšem vzkříšený Lazar nevyprávěl, jaké to bylo v pekle či očistci. Bible jasně říká, že duše, která hřeší, zemře (Ezekiel 18:3). Zkrátka a jednoduše, člověk přestane existovat.
Něco jiného je výsada žít s Ježíšem v nebi, ale to už je otázka vyvolených, kterých je přesně daný počet.

ivzez

Zdá se, že svou otázku míníš vážně:

Troufáš si navrhovat Bohu, jak by měl naložit s hříšníky?
To si (určitě nejen) podle mne troufáš hodně…

bububabu

Bůh každému hříšníku dává na výběr a každý si vybere to co je mu milé, a ta volba začíná už tady na zemi. At tomu věříš či ne jsou i tací kteří raději zvolí peklo nežli štastný život s Bohem a to jenom pro svou pýchu která nechce odmítnout své dosavadní hříchy a špatný způsob života. Mimochodem věř že jsou i tací kteří do pekla opravdu patří a věř že by jsi byl rád za to že v pekle jsou a ne někde v očistci nebo na zemi v jejich formě!!

Drap

Naštěstí ty , ani nikdo z nás o takovýchto věcech nerozhoduje, bez ohledu na to zda podobná zařízení jako peklo je či neni.