Ozzy21

Je tato hodnota něják omezená?

Za kolik minimálně musím nakoupit, abych mohl platit kartou? Nebo to není omezené?

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně dolní hranice ceny nákupu omezena není – ale jednotliví obchodníci si ji mohou stanovit.

Další odpovědi
setapouch

V jednom obchodem jsem kartou platil eskymacka za deset korun, v jinem neakceptuji platby kartou zbozi v cene mensi nez sto korun.

Lamalam

Nevím jak u jiných bank, ale v KB žádný minimální limit pro platbu kartou není.

McArthur

Jak píše „mowla“, žádné hranice pro výši platby kartou stanovené nejsou. Alespoň ne v legislativě. Obchodník má ale právo si dolní i horní hranici sám určit, protože obchodník platí z každé transakce poplatky své bance a karetní organizaci. Řádově to je 1 % u velkých obchodníků (řetězce) až po 4 % u malých obchodníků z výše platby. Další poplatky mohou být za spojení s bankou a za položku na výpise z účtu. To vše může obchodník přeúčtovat zákazníkovi, který platí kartou (je to dáno legislativou i v rozhodnutí soudů včetně toho evropského).
Doplňuji:
Ještě doplním, že obchodník je obvykle svázán bankou, která mu ve smlouvě o poskytnutí platebního terminálu nařídí, aby žádná omezení nedával. Tento odstavec je ale z hlediska právního jen zastrašováním ze strany banky a právně nevymahatelný.