Tizh19

Je tarantule totéž co sklípkan?

Je to stejný název pro jeden druh pavouka nebo jsou to dva odlišné druhy?

Nejlepší odpověď
beer

Viz Google:
Sklípkanům se lidově říká tarantule, toto označení je však nesprávné a v České republice by se nemělo používat.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sklíp­kani

Další odpovědi
Lucijej

Sklípkan je český název pro tarantuli, tarantule je název převzatý.
Doplňuji:
Hamone, když cituješ, máš taky uvádět zdroj 😉

Hamon

Ve vztahu k pavoukům je tarantule lidový, nesprávný název sklípkana. Jinak je to něco docela jiného.
Doplňuji:
Lucijej: a koho/co jsem podle tebe citoval?

Lamalam

Mezi tarantulí a sklípkanem je obdobný rozdíl, jako mezi včelou a čmelákem.

Emefej

Sklípkan a tarantule je totéž jako čmelák a brundibár.