Shady

Je takový člověk zdravý?(viz. doplnění)

Když by někdo věřil že po pronesení nějakého hesla se stane pizza tělem Elvise, považovali byste takového člověka za zdravého?

Nejlepší odpověď
arygnoc

prečo nie, kresťania tomu veria dnes a dennodenne už 2000 rokov.

;-Q

Další odpovědi
MK44

😉

Těžko říct. Záleží na okolnostech. Lidé „věří“ v ledasco a vůbec se to nemusí projevit na jejich stolici.

Vemte si, kdybychom já a ten někdo byli od malička vychování v prostředí, kde se třikrát denně s vědomím posvátné povinnosti padá na kolena a vystrkuje zadek na neuctívanou stranu světa a opakuje se sebepřesvědčující text: „Věřím v pizzu, věřím, že z pizzy povstane Elvis, věřím že je heslo, které, když se pronese …“ a tak nějak dále, pak bych nejspíš neměl o zdraví toho někoho pochyb. Věřil bych jako on.

Nebo si vemte, že v sedmnáctém století byli lidi, kteří měli podezření, že Měsíc má i odvrácenou stranu. Věřili, byli přesvědčeni, ovšem, že nikdo nikdy neuvidí, jak vypadá. Jak by ji mohl někdo spatřit? Jak by se dostal za Měsíc? Tam nevyskočíte, nevynese Vás tam pták, ani Vás tam nedostřelí polní kanón. Je to vyloučeno. Věřit, že se lze podívat na odvrácenou stranu Měsíce, je-li nějaká, je prostě pitomost.

A – že ještě v jednadvacátém století byli lidi, kteří si ani neuměli představit, že je možné zkonstruovat zařízení, do kterého nalijete metrák těsta na pizzu, vyslovíte heslo, hlasové ovládání stroje heslo rozezná a zařízení provede příslušné operace na molekulární úrovni, nebo někde poblíž, a pak ze stroje vypadne Elvis – budou se divit naši potomci.

Rád bych věřil, že naši potomci obrátí svého génia ke smysluplnějším cílům, než je transsubstanciace pizzy na Elvise, ale znám své pappenheimské. Stovky inženýrů, kteří se podíleli na vývoji počítačů, sítí a webových aplikacích taky ani ve snu nenapadlo, že by Internet mohl sloužit k phishingu, k vystavování dětské pornografie, k propagaci teismu sadistickými vraždami, neřku-li ke kladení otázek, jako je ta Vaše, a plození odpovědí na úrovni, na jakou jsem se horko těžko právě dopracoval.

Takže s vírou a zdravím to máte těžké. Nějak si to přeberte.

😉

zjentek

možná jo ..spíše si polož dvě otázky: co je to zdraví ..a jsou lidé, kteří mě denně ovlivňují, zdraví?