annas

Je tajemná říše Agharti skutečnost, nebo legenda?

Kde ji najdeme ve světě? Prý i někde u nás lze vstoupil bránou do říše Agharti?

Nejlepší odpověď
vagra

Odpověď vyžaduje trošku více prostoru.
Legenda o říši Agharti se zmiňuje o tom, že v podzemí se nalézá obrovský systém podzemních chodeb a tunelů, jednak přirozeného a současně umělého původu, rozkládající se pod Mongolskem a Tibetem.
Není tam absolutní tma, jak bychom se mohli domnívat – rozsáhlé podzemní prostory Agharty jsou prý osvětleny zvláštním nazelenalým světlem, které vyzařuje přímo ze stěn a stropů jeskyní. Obyvatelé Agharty jsou, podle mínění některých badatelů, potomci velice staré civilizace, která se stáhla do podzemí po obrovské katastrofě, jež v dávných dobách postihla Zemi.
Neznámá rasa má mimořádné znalosti a ovládá tajné síly. Proto jsou vchody do podzemí pečlivě ukryty a střeženy, aby se tam nikdo nepovolaný a nežádoucí nedostal.

Jihlavský podzemní labyrint je velice starý a váže se k němu spousta pověstí. Svítící chodba je ale dodnes přístupná.
Světlo vychází pouze z bílého povlaku jakési měkké hmoty, pokrývající stěny chodby v délce asi šesti metrů.Chemickým rozborem a rentgenovou strukturální analýzu a ukázalo se, že to je luminiscenční nátěr Lichtgelb obsahující wurzit (ZnS), kterou vyráběli Němci za druhé světové války pro označování objektů, které měly být ve tmě viditelné Proč s ní nacisté natřeli šestimetrový úsek podzemní chodby?
Přízračné vidiny se tam zjevují nejen lidem, ale i technickým přístrojům. Videokamera zachytí stín bytosti, která neexistuje. Geologický radar zaznamená tajemnou komnatu, která také neexistuje.....

zdroj-http://www.zahady-zdravi.cz/zaha­dy/ostatni/bra­na-do-rise-agharti–cast-2

Zdroj: Co se to proboha v té zvláštní chodbě, označené Němci fluorescenční svítivou barvou, děje? Přízračné vidiny se tam zjevují nejen lidem, ale i technickým přístrojům. Videokamera zachytí stín bytosti, která neexistuje. Geologický radar zaznamená tajemnou komnatu, která také neexistuje.

Další odpovědi
led

Ak si pozriete náuku o dutosti Zeme (v 30-tych rokoch XX.st. vážne vyznávaná a študovaná v Nemecku) spomína sa tam aj mesto Agartha (Agarthi). Nachádza sa kdesi medzi Indiou a púšťou Gobi.
Zatiaľ ho nik nenašiel a asi nenájde.
Možno pomocou wikipédie 🙂

vagra

Omlouvám se za nesprávně uvedený zdroj.Platí ten uvedený jako součást odpovědi.

vagra

pro Led-Proč ji nenajít,obzvláště když i ta,podle vás, vševědná Wikipedie uvádí,že jde o legendu,tak proč ten sarkazmus?

led

to neberiem ako sarkazmus, legenda má väčšinou reálny základ
ale keď si uvedomím zlo, ktoré v mene tejto náuky bolo v Nemecku…rad­šej nie.

mám pocit, že je to ako svätý grál, tiež ho hľadajú, ale nikto nevie čo to je a ako vyzerá

verím, že veľa legiend sa ešte potvrdí

vagra

Říkáte,že "většinou"má legenda reálný základ,
přitom legenda,se dá přeložit spíš jako výmysl,neskuteč­nost.
Z toho odvozuji,že většina legend,je vymyšlená,tedy reálný základ postrádají.
Vzhledem k této skutečnosti, je mně Agharti,jako legenda, úplně volná.
A jako eventuální skutečnost?
Taky.:-)