Putra

Je tady žena, která darovala vajíčka? (oocyt)

Jaké s tím máte zkušenosti? Zkoplikovalo se něco? A jak dlouho probíhala anestezie?
Doplňuji:
Porušuji? Tohle je snad anonymní,ne? A to,že jsem omylem vynechala písmeno M ve slově zkomplikovalo, to se snad ani nemusí zdůrazňovat…

Nejlepší odpověď
kapka

Odběr vajíček jsem kdysi podstoupila. Žádné komplikace nenastaly. Nevím, jak dlouho jsem spala při anestezii, to se ve spánku těžko odhaduje. 😁 Ale tady http://www.od­bervajicek.cz/nej­castejsi-otazky píší, že to trvá 10–15 minut. Po probuzení jsem šla za chvíli domů, asi za hodinu, už nevím, na netu píší, že asi za dvě hodiny. Nejnáročnější byla stimulace vaječníků, aby vytvořily co nejvíce vajíček, dostala jsem na doma injekce a každý den jsem si je musela píchat. Ukázali mi jak, ale předem jsem věděla, že si sama nic píchat rozhodně nebudu. Píchala mi je kamarádka zdravotní sestřička a jednou jsem byla na pohotovosti, ochotně mi injekci píchli, když jsem jim vysvětlila, o co jde. Takže kromě toho, že s tím jsou starosti a ty injekce denně jsou protivný, tak bych řekla, že žádný komplikace nejsou. Jo, vlastně jedna komplikace jo, jak jsem měla tu super ovulaci, tak jsem i cítila, že mám děsnou chuť na sex a nebyla jsem doma u manžela, tak jsem si musela nechat zajít tu chuť. 😁
Ani Odpovědi tenkrát nebyly, jinak bych šla aspoň sem, tady nás Axl všechny vždycky tak zjebe… 😁

Další odpovědi
anonym

Identita dárců i dárkyň je chráněna ze zákona, jenž touto otázkou porušuješ.
(Proti tomu porušení ČJ ve slově „zkoplikovalo“, je spíše v úsměvné rovině).
Doplňuji:
Pokud sis dosud nepřečetl pravidla, je nejvyšší čas tak učinit, viz přímá citace:
Porušení zákonů
Není povoleno uvádět cokoliv, co je v rozporu s platnými zákony. Je nepřípustné navádět lidi ke sdílení jejich osobních údajů. Je zakázáno porušovat autorská práva, vyhrožovat nebo porušovat soukromí ostatních.

bolak

Putra: Nic si z toho nedělej, stále jsou tu indiviua jež prozatím nepochopila že člověk raději dostane odpověď v jedné větě, ve které je sice hrubka nebo překlep, ale která dotyčnému pomůže, než aby obdržel několik spisovných a po jazykové stránce naprosto bezchybných souvětí, jejichž obsah stojí za hovno.

Překlepy jsou jejich parketa, někteří z nich se sami narodili jako překlep.

manon

Musím souhlasit s bolakem. Položení té otázky neporušuje zákon. A kdyby se tady někdo ozval, že je dárkyní, taky neporušuje zákon.

bolak

no když musíš, tak musíš…

bolak

Dr. Axl: Vysvětlíš mi jak může být položení otázky porušením zákona?

anonym

Odpověď máš přece v citaci pravidel v doplnění otázky. Číst snad umíš, chápat a respektovat, už méně.

bolak

„přece“?

  1. Nemlž, když jem psal do diskuze, žádné doplnění tam ještě nebylo.
  2. To je přece blbost co píšeš. Ona nioho nenavádí k porušení zákona, jen položila otázku. Nikdo tě přece nenutí odpovídat. To je jako kdyby se někdo zeptal na zdravotní problém, a tys lidem zakazoval odpovědět, protože to podléhá lékařskému tajemství. Navíc ty sám si tu kdysi odpovídal na podobné téma, kde si psal o tom jak si v mládí daroval své drahocenné sémě…

A vůbec, proč Putru rovnou nezažaluješ?

anonym

Jako obvykle ignoruješ 2 základní rozdíly:

  1. Toto je odborná rubrika, čili seriózní, nikoliv kecací a zábavná, na níž ses téměř výhradně zabydlel.
  2. Je rozdíl v neutrální a dobrovolné informaci a naopak aktivní nabádání sdílení soukromí, v tomto případě i s detaily a takovými údaji, jež jsou v kolizi s jasným varováním provozovatele.

P.S. Putra je jen neznalá, proto decentní upozornění, postačí jen, aby si uvědomila, že je tu i jakási osobní odpovědnost, od níž se provozovatel v podmínkách povinně distancuje. On doplnil do pravidel klauzuli o zákonech, další odpovědnost za tazatele nemůže nést.
Zatím se jí žádná dárkyně neozvala a asi ví proč. Je to velice citlivá záležitost související i s parnerskou sterilitou apod. Pokud by se jí i nějaká ozvala, podrobnosti a průběh by bylo taktnější dořešit ve vnitřní poště.
Kdežto, má-li chlap zdravé a plodné sperma, na tom není nic, zač se stydět.
Stejně tak osobní vzkazy spadají do vnitřní pošty, jak tvůj příspěvek souvisí s meritem otázky?
Tys dárkyně? Asi těžko, takže opět zbývá jen tvé recidivující osočování.

bolak

A ty dárkyně snad seš?

Narozdíl od tebe já neodpovídal na otázku, já se jen ptal v diskuzi a od toho snad diskuze aby se diskutovalo…

toť k bodu 1)

V bodu číslo dvě plácáš nesmysly, tak k tomu se vyjadřovat snad ani nemá cenu.

Dále píšeš že Putra od tebe dostala decentní upozornění. Tím decentním upozorněním myslíš to jak jsi ji obvinil z porušení zákona?

Já bych chtěl vědět, jak bys s těma tvejma žalobama uspěl u soudu, jestli teda všechno co tu ze sebe ždímáš myslíš naprosto vážně. Třeba konkrétně kdybys podal žalobu na Putru, za to že se v internetové poradně zeptala, zda má někdo zkušenosti s prodejem vajíček. Nebo na mě, že sem tě tudle, když ses tu choval jako nevychovanej fracek, oslovil tovjím příjmením. To by se ti pan soudce asi pěkně vysmál :))

A když teda věříš tomu že tu byl porušen nějakej zákon, proč teda tu otázku nesmažeš? Chatovací otázky mažeš jednu za druhou a dotazy, který jsou podle tebe protiprávní ti nevaděj?

A proč si vůbec do tý otázky teda psal, když nebyla určená tobě a ani si vní tazatelce na nic neodpověděl?

anonym

  1. Diskuze je k předmětu otázky, pro osobní vzkazy je vnitřní pošta.
  2. Na otázku již bylo odpovězeno včetně postupu i detailních podmínek, viz odkaz níže a další souhrnný s celkem 26 odkazy.
  3. Důvod citace pravidel máš přímo v kodexu, viz poslední citace.
  4. Klauzule o zákazu porušování zákona musí provozovatel uvádět na pravidlech každého webu.

Čili další postup je na něm, kde jsi sebral nějakou hypotetickou soudní žalobu, o ní nepadla ani zmínka, nebo jen blafuješ a mystifikuješ?

  1. Kde sis zase vymyslel, že mažu nějaké chatovací otázky? Pokud je tam evidentní nesmyslný obsah, jen připojím repliku, jež by přece smazáním ztratila svůj smysl. Nehledě k věčnému omylu, kdy maže výhradně admini, uživatelé pouze nahlašují.

Takže další chyba, podobné dotazy vyzývá provozovatel adresovat na infomail, přetřásat své problémy a přehmaty na řetězových diskuzích je bezpředmětné, když stačí jediný, k tomu určený mail a v případě smazání každému dojde informace včetně odůvodnění.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=darov%C3%A1n%C­3%AD%20vaj%C3%AD%C4%8Dek
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/darovani-vajicek

Buďte dobrými členy
Ohodnoťte hvězdičkou nebo palcem pokud vidíte zajímavou a užitečnou otázku nebo odpověď. Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte. Všichni jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s vaší pomocí se nám to podaří.

bolak

Zajímavý jak mi stále naznačuješ, že pro tendle typ komunikace který tu spolu provozujeme je určena vnitřní pošta, a přitom máš v profilu uvedeno že mě blokuješ, takže ti asi těžko napíšu, žejo?

Žalobama ses tu proslavil, tak co se pořád divíš? Je nás tu pár fanoušků, kteří s nadšením čekáme kdo přijde další nařadu, koho dalšího budeš chtít tahat po soudech.

Chatovací otázky mažeš, to je fakt, ale nejspíš tušíš že to co děláš je špatné, stydíš se za své činy a proto se nepřiznáš. Párkrát jsem tu byl zrovna ve chvíli kdy otázky zmizely, a vím že tys tu byl taky, protože minutu před tím než mi zmizeli jsi v některých otázkách zvráceně opalcoval všechny odpovědi krom mojí, jen aby byli všichni nademnou, řekni mi kdo tohle udělá :))) Stejně tak když tu byl ještě za dob arygnoce megamazací víkend, tak jsi se tu v pondělí začal teatrálně rozepisovat, jak jsi tu celej víkend nebyl, aby sis vytvořil mlhu, přitom to nebyla pravda, protože v něděli ráno jsi tu dával beerovi a wwwmu palce. Nehledě na to že jsem tu vložil několik otázek, které vydrželi v poradně asitak půl minuty než byly odstraněny a pár měsíců na to jsi je ty sám vytáhnul na světlo a citoval je. Prakticky nikdo neměl šanci si tu otázku přečíst, krom toho co to smazal (nebo nahlásil jak říkáš) a ty sám sis na ty otázky nejen že vzpoměl, ale navíc jsi je měl uložené ve svém soukromém archívu.

A nahoď konečně nějakej paragraf, kde se píše že je položení takové otázky porušením zákona… Rád bych věděl co nakonec vyšťouráš a jak moc se bude tvoje podání zákona lišit od toho z policejního prezidia.