Konan-Pain

Je tady nějaký zkušený vegan?

Mohla bych sebe sama považovat za veganku i poté, kdybych pořídila dvě kuřátka a jedla od nich potom vejce?
Jde mi o to, že je chci chovat s tím, že je zkusím „vychovat“ a mít z nich tak trošku mazlíčky, nikoliv kvůli vajíčkům.
(To, že vegani nejedí nic ze /od/ zvířat vím :))
Doplňuji:
To vím, že nejedí. Tady jde, ale o to, že by byly ode mě a věděla bych, že se mají „jak prasata v žitě“ :)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Nemohla

Ty bys chtěla (a máš) kdejaké domácí zvíře, ne na „užitek“ ale na mazlení.Nevím, jestli je to rozumný směr, ale třeba věkem zmoudříš.
Můj muž je více než dvacet let vegan a nejí nic živočišného původu. Tak si pořiď
na mazlení kuřata a event.vejce normálně konzumuj, však těm slípkám je jedno jestli ta vejce vyhodíš do kanálu nebo je sníš. Nebo potřebuješ mít ten pocit?

Další odpovědi
marci1

Nemohla

Doplňuji:
Vegani nejedí nejen maso, ale i vejce, mléčné výrobky a někteří med.

Klára K.

Mohla

No, vegan by jsi teoreticky nebyla, ale člověk, co je veganem, protože nepodporuje jatka a rozmnožování domácích zvířat ve velkém, by v podstatě mohl jíst vajíčka, co jsou z domácího chovu. Mohla by jsi lidem říkat, že jsi veganka, ale jíš podomácku ‚vyrobená‘ vajíčka, ale podle mě je to moc dlouhé, takže myslím, že by stačilo říci, že nepodporuješ jateční/mléčný/va­jíčkový průmysl a je to 🙂
V tomhle si můžeme pravidla upravovat, já jsem třeba vegetariánka, ale když se mi naskytne příležitost, tak klidně sním něco typu smaženého cvrčka, a lidským masem taky nepohrdnu 🙂

tatanka

Nemohla

anonym

NE, nemohla by sis říkat „veganka“, nejedí maso, ani nic, co je dalšího ze zvířat, jako např. med,nebo vejce. Ani mlíko ne, jedí jen syrovou stravu, neznehodnocují ji vařením, nebo snad pečením. Taky by ses podle toho měla i chovat-nenosit nic, co je vyrobeno ze zvířat, tzn. třeba kožich, kožené oblečení, opasky, obuv.