Avatar uživatele
Konan-Pain

Je tady nějaký zkušený vegan?

Mohla bych sebe sama považovat za veganku i poté, kdybych pořídila dvě kuřátka a jedla od nich potom vejce?
Jde mi o to, že je chci chovat s tím, že je zkusím „vychovat“ a mít z nich tak trošku mazlíčky, nikoliv kvůli vajíčkům.
(To, že vegani nejedí nic ze /od/ zvířat vím :))
Doplňuji:
To vím, že nejedí. Tady jde, ale o to, že by byly ode mě a věděla bych, že se mají „jak prasata v žitě“ :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 3957 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nemohla

Ty bys chtěla (a máš) kdejaké domácí zvíře, ne na „užitek“ ale na mazlení.Nevím, jestli je to rozumný směr, ale třeba věkem zmoudříš.
Můj muž je více než dvacet let vegan a nejí nic živočišného původu. Tak si pořiď
na mazlení kuřata a event.vejce normálně konzumuj, však těm slípkám je jedno jestli ta vejce vyhodíš do kanálu nebo je sníš. Nebo potřebuješ mít ten pocit?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Nemohla

Doplňuji:
Vegani nejedí nejen maso, ale i vejce, mléčné výrobky a někteří med.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klára K.

Mohla

No, vegan by jsi teoreticky nebyla, ale člověk, co je veganem, protože nepodporuje jatka a rozmnožování domácích zvířat ve velkém, by v podstatě mohl jíst vajíčka, co jsou z domácího chovu. Mohla by jsi lidem říkat, že jsi veganka, ale jíš podomácku ‚vyrobená‘ vajíčka, ale podle mě je to moc dlouhé, takže myslím, že by stačilo říci, že nepodporuješ jateční/mléčný/va­jíčkový průmysl a je to 🙂
V tomhle si můžeme pravidla upravovat, já jsem třeba vegetariánka, ale když se mi naskytne příležitost, tak klidně sním něco typu smaženého cvrčka, a lidským masem taky nepohrdnu 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tatanka

Nemohla

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

NE, nemohla by sis říkat „veganka“, nejedí maso, ani nic, co je dalšího ze zvířat, jako např. med,nebo vejce. Ani mlíko ne, jedí jen syrovou stravu, neznehodnocují ji vařením, nebo snad pečením. Taky by ses podle toho měla i chovat-nenosit nic, co je vyrobeno ze zvířat, tzn. třeba kožich, kožené oblečení, opasky, obuv.

před 3927 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek