hanysicek

Je tady nějaký rádce, který mi pomůže vyřesit pár problému s notebookem?

Ahoj, prosím neporadil by mi někdo prosím .. mám dva problémy.. 1– nenačtení se stránky, a 2– kvalita obrazu u filmu. Jen sem chtěla kdo by mi s tím fakt poradil, třeba přes icq. 🙂 děkuju děkuji předem
Doplňuji:
1)Před asi měsícem jsem měla zavirovaný počítač, na vir jsem narazila na facebooku. Avast mi hlásil chyby. Dala jsem se ho do servisu, kde mi našli 65 viru, ale počítač spravili, a dá se říct že funguje jak má. Ale pán mi tam naistaloval ještě antivirový program McAfee, a nějaký aktualizovanějsí avast. A od te doby se proste nedostanu vůbec na facebook, vůbec to na stránku nereaguje, i když si to dám přes prohlížec. Nevíte, prosím, kde by mohla být chyba? jestli to třeba nemám někde zablokované? Zkoušela jsem i nové prohlížeče, ale taky to nefunguje. McAfee jsem odinstalovala, myslela jsem že to může být tím.

  1. Obraz u filmu na notebooku mám dost nekvalitní, už nevím čím by to mělo být. Zkoušela jsem stáhnout kodeky, přehravač VLC, který má všechno v sobě, fily stahuju ve velkém rozlišení.

Ale obraz je fakt hrozny, spíš jestli to to třeba nemám nějak blbě nastavené v počítačí, už mě napadá všechno.
Za 3, jsem chtěla od někoho poradit třeba přes icq, protože tady mi to příjde zdlouhavané, když bych vám ted chtěla něco ještě napsat k problému napíšu to diskuze, kde mi ale nikdo neodepisuje. Takže proto:-)

Nejlepší odpověď
arygnoc

jak nenačtení se stránky?
hlási chybuu?
nejsou obrázky?
text?
jaký prohlížeč?

jaký přehrávač (u filmu?)
jaký problém s kvalitou?
skoušel(a) jsi i orginální video?

takže:

popíš KONKRÉTNĚ problém.
potom se dá pomoci.

ale takhle ne.
Doplňuji:
Nejlepší řešení:

zajděte opět do servisu a reklamujte předchozí práci.
Jsou povini vám ZDARMA uvést počítač do provozuschopného stavu.
Při přebírání z opravy si najděte čas a počítač zkontrolujte přímo tam – i kdyby to mělo trvat 2 hodiny.

Další odpovědi
led

Skúste najprv tu v doplnku, alebo v diskusii rozpísať váš problém.
Riešenie bude určite pre mnohých zaujímavejšie, než prázdne „diskusné a anketové“ otázky.
Doplňuji:
K obrazu filmu som vám odpovedala vo vašej predošlej otázke:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/acer-travelmate-5742z

DDarent

tak se zeptejte rovnou!!!

  1. pokud dou úplně všechny stránky kromně facebook, tak to nejspíš zakazuje jeden z programů, takže pokud ho chcete zprovoznit, tak si najděte spuštěné procesy a vypněte nějakej ''facebook blocker'''.......
  2. pokud máte vysoké rozlišení filmu (nejmíň tak 600MB) to může být způsobeno špatným nastavením samotného systému. Takže nastavit na nejvyšší kvalitu.
  3. když někoho požádáte, tak vám na diskuzi bude pomáhat…

Michal Kole

Nejlepší bude, najít instalační DVD a přeinstalovat komplet systém.

Pokud nemáte k notebooku DVD tak je na disku uložena image toho DVD

Dostanete se k ní přes Menu Start > Programy tam naleznete složku (výrobce notebooku) software/system, např. Acer system (nevím přesně píšu to z hlavy jednou jsem četl manuál od Aceru).

Nalezněte položku Recorvery a na tu 2× klikněte a postupujte podle nápovědy na obrazovce, je dost pravděpodobné že to bude v angličtině tak slovník k tomu

Ještě upozornění, smaže se kompletně disk – s tím i viry (některé viry dokáží i tohle přežít, doufám že to není Váš případ), ale I VŠECHNA UŽIVATELSKÁ DATA, takže si někam na Flashku, externí disk, vypalte na DVD/Blu-ray zazálohujte složky Dokumenty, Obrázky, Hudba, Video, exportujte si oblíbené položky z prohlížeče, popř. úložiště z jiných programů.

led

Pokiaľ ste takto vadný počítač prevzali zo servisu, v zákonnej lehote to reklamujte.
Majte zazálohované všetky data.

Biebermania

si mysiš když to sem napišeš tak nebudeš muset platit prachy za opravu?? to se budeš divit :P

led

1/ 2 antivírové programy pracujúce súčasne, sa môžu rušiť a následne nežiaduco blokovať programy

2/
Opakujem svoju odpoveď doplnenú o bod 6

„Kvalita obrazu u filmu záleží od:
1 -najčastejšia chyba- rozlíšenie filmu (ak použijete malé rozlíšenie -napr.formát na PDA- na rozlíšenie monitoru 1280×768, výsledok je hrozný)
2 – rozlíšenie dispeja
3 – chýbajúci kodek
4 – malá operačná pamäť (seká obraz)
5 – slabý procesor (seká obraz)
od eLx:
ještě šestá možnost – špatný/žádný driver na graf. kartu“

Skúste si pozrieť podľa týchto bodov. Ak je zlý (bod 6) ovládač grafickej karty, poznať to nielen na filme, ale aj na iných programoch.

arygnoc

já osobně bych to tipoval na grafiku.

jenže – jakou tam má?

hanysicek

A kde bych našla ten procesor kde mi to blokuje?:) graficka karta je intel, nevím jaká to je přesně.. našla jsem jen toto, v počítači je karta totožnosti ale název grafické karty nemůžu najít:_(

arygnoc

tohle si stáhněte: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/benchmarky_a_tes­ty/everest/

otestujte počítač.

everest vám toho hodně prozradí.

Michal Kole

Pokud máte Windows 7, stiskněte CTRL + ALT + DEL, dejte správce úloh, a pak kartu procesy

hanysicek

Tak jsem na to klikla, ale nic o facebooku jsem tam nenašla, může to být popsáno i jinak?? Jinak grafická kartu mám intel®HD Graphcis, cosi pamět 1275 MB.. škoda, že tomu zase tak nerozumím, to by bylo semnou asi snadnější:-) Já jen,teda jestli nevíte kde by ta chyba byla.. myslíte tou grafickou kartou? Nebo nějakýma ovladačeme? Notebook mám od ledna, nic jsem tam nějak neistalovala..

arygnoc

potřebujeme znát přesně jakou grafickou kartu tam máte.

pak se dá něco řešit.

hanysicek

Dobrá, dobrá:-) už stahuju ten everest, tak hned to pak napíšu:-) pokud se k tomu dopracuju:D

hanysicek

Grafický adeptér- Intel Auburndale/Arran­dela Processor – Integred Graphics Cotroller
Verze BIOpsu – build Number: 1994 Pc14,34
Kodove jménol GPU: Irontake-M
Je to ono?

arygnoc

v tom okýnku by měl být odkaz na stažení ovladačů.

skuste je stáhnout a instalovat.
potom restartovat počítač.

arygnoc

jaké tam máte direkty?
a OS?

hanysicek

DirectX v10.. Operační systém tedy jestli tím mysslíte OS: Microsoft Windows 7 Home Premium.

arygnoc

to by mělo být ok.
zkuste aktualizovat, resp. přeinstalovat ty ovladače.

hanysicek

Jojo dobře stáhnu, jenže je to tam všechno anglicky a hrozně moc odkazů:-/

arygnoc

teď nemůžu, pracuji.

kopněte ty volby i ty odkazy a dejte to sem, nebo zkuste google překladač.

hanysicek

Graphics

Guide Me
Discontinued ProductsActive Products

Desktop graphics controllers
Intel® 82G965 Graphics and Memory Controller Hub (GMCH)
Intel® 82Q963 Graphics and Memory Controller Hub (GMCH)
Intel® 82Q965 Graphics and Memory Controller Hub (GMCH)
Intel® B43 Express Chipset
Intel® G31 Express Chipset
Intel® G33 Express Chipset
Intel® G35 Express Chipset
Intel® G41 Express Chipset
Intel® G43 Express Chipset
Intel® G45 Express Chipset
Intel® Graphics Media Accelerator 3150 (Intel® GMA 3150)
Intel® HD Graphics
Intel® Q33 Express Chipset
Intel® Q35 Express Chipset
Intel® Q43 Express Chipset
Intel® Q45 Express Chipset

Laptop graphics controllers
Intel® Graphics Media Accelerator 500
Intel® HD Graphics
Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family
Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family
Mobile Intel® 965 Express Chipset Family

Netbook and Tablet Graphics
Intel® Graphics Media Accelerator 3150 (Intel® GMA 3150)
Intel® Graphics Media Accelerator 600 (Intel® GMA 600)

Processor graphics
2nd Generation Intel® Core™ Processors with Intel® HD Graphics 3000/2000

Discontinued Products

Desktop graphics controllers
Intel® 82810 Graphics and Memory Controller Hub (GMCH)
Intel® 82815 Graphics Controller
Intel® 82845G Graphics Controller
Intel® 82865G Graphics and Memory Controller Hub (GMCH)
Intel® 82915G/82910GL Express Chipset Family
Intel® 82945G Express Chipset
Intel® 82946GZ Graphics Controller

Laptop graphics controllers
Intel® 82815 Graphics Controller
Intel® 82830M Graphics and Memory Controller Hub (GMCH)
Intel® 82852/82855 Graphics Controller Family
Mobile Intel® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family

Je jasné že dám Intel HD Graphics, ale nevim u čeho, a jak dal pokračovat…

hanysicek

Nechci tě otravovat v práci, tak zítra prosím kdyby jsi mi napsal semka.. děkuji mnohokrát:-)

arygnoc

zvolte:

Laptop graphics controllers
Intel® Graphics Media Accelerator 500
Intel® HD Graphics
Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family
Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family
Mobile Intel® 965 Express Chipset Family

hanysicek

mě to dal jak přes to Intel® HD Graphics nejde:-(