Je ta naše spravedlnost opravdu slepá?!

Dva rozdílně trestné činy,trest stejný! Co je lepší,krást ve velkém nebo v malém!

http://www.no­vinky.cz/krimi/264599-za-pulmiliardove-podvody-v-progres-investu-dostali-podnikatele-8-a-5-let-vezeni.html?ref=boxD

http://www.no­vinky.cz/krimi/264594-zena-z-olomoucka-tri-roky-odebirala-nacerno-plyn.html?ref=boxD

Nejlepší odpověď
briketka10

je to nespravedlivý pravda..
já bych šla sedět klidně za půl miliardy jé to by se měla celá moje rodina !!
mě by dali v base najíst, sestra by vyplatila příbuzný a ještě by zbylo :DD
Doplňuji:
šupáci a chudák paní, ale černý odběr je holt černý..

Další odpovědi
Drap

Bohužel takovéto věci se u nás stávají u nás snad každý den. Všemu vládne korupce a soudy nemjí na všechny stejný metr. Spravedlnost asi u nás neni jen slepá, ale snad i bohatá, a tak i soudy vyhrávají jen ti majetní, a pokud někdo z nich je přece jen odsouzen, tak jsou tresty směšně nízké.

www

Neřekl bych, že je naše spravedlnost slepá, slepí až tupí jsou naši zákonodárci, vyrábějící nedokonalé zákony (jako kdyby schválně).
On sice žádný zákon nemůže být přímo dokonalý, ale ty naše jsou vesměs hrůza ☹.
Soudce pak může rozhodovat jak chce, obhájce dokáže děr v zákonech využít a toto je výsledek.

redy

Co dodat, krást se nemá.

Lukasy

Tak to ještě nic neni oproti tomu když někdo zabije několik lidi a dostane podminku nebo par let a někdo vykrade banku a dostane 5let
Záleži to na tom kdo to udělal, kolik jim z toho kápne, a jak se zrovna vyspali..Spra­vedlnost to je co? to vubec existuje? To už vic věřim na mimozemštany..

anonym

Barbakane, docela dobrá otázka na body. Zkus si ale oba články znovu přečíst a najít jeden hlavní rozdíl.