trebor

Je světelný rok cca 42 let jak píše vědeckofantastická literatura? Je to jednotka času ne?

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, zda „vědeckofantastická literatura“, v níž by byla napsána taková krawina, by snesla označení „vědecko-“…!!
Světelný rok je jednotka vzdálenosti – už jsem ti to napsal jako odpověď na tvůj minulý dotaz! Resp. – ptáš se na světlo a světelný rok a nevíš, co je „c“???
:-O

Další odpovědi
Gami.Pet

Ne, ale délky, vzdálenost anglicky ly.

Děda Louda

Ne. To je blábol.

Kelt

Světelný rok je vzdálenost, kterou urazí světlo za jeden rok. Podle teorie relativity se při rychlostech blízkých rychlosti světla zpomaluje čas. To ale určitě něbylo ve vědecko fantastické literatuře. Možná tam bylo napsané, že při určité rychlosti, kdyby jeden z jednotlivců letěl rychlostí blízkou rychlostí světla celý rok, ten druhý by zatím zestárnul o 42 let.