Je studium medicíny dobrá možnost?

Jde mi o to, zda-li u nás to má jistou budoucnost? Nebo jestli existuje nějaká možnost vůbec se stát doktorem, který se nemusí bát o svoji finanční stránku

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud takto uvažuješ, tak na lékaře nechoď. Byla by tě pro takové povolání škoda.
O svoji existenci se totiž musí svým způsobem bát každý kdo dobře ve své profesi nepracuje (jednou dojde i na politiky - podotýkám jednou). A i ten kdo dobře pracuje může se dostat do špatné situace z mnoha důvodů které neovlivní.
Ale hledat jakékoliv zaměstnání, povolání vzdělání s cílem, že bdu se mít vždy dobře - to je pro mne nepochopitelné. Osobně jsem si vybíral to co mne bavilo, co mne těšilo atd. A když bylo potřeba přešel jsem k jiné práci, ale pořád v rovině původní vize. A že nejsem alespoň dvakrát měsíčně na golfu apod., mne zas tak nevadí - víc si vážím, že se ke mne po letech přihlásí mladší se kterými jsem kdysi pracoval

Další odpovědi:

Bronzový

Lidi lékaře budou potřebovat vždy. Navíc se doktoři (přestože občas protestují), mají velmi dobře. Ale je to náročné studium - 6 let na vysoké škole a potom asi 5 let atestace a po tu dobu ještě bereš celkem nízkej plat, ale pak se máš na co těšit! Pro úspěšné studování mediny tě musí nejvíc bavit - biologie, chemie a fyzika...

Zlatý

S pany nesouhlasim; je dobre, ze se zajimas i o to, jak perspektivni bude tve povolani. Jak uz tu bylo receno - doktory budou lide potrebovat vzdy. Ze zacatku moc zavratnych financi nebude, ale postupem casu se to najednou zacne otacet a ty zacnes hezky vydelavat.

Zlatý

Já bych nejdříve vystudoval, a podle toho jak, a jestli vůbec,bych se zajímal o plat.

Diskuze k otázce

vejska-us

Studium mediciny je obor, ktery ma budoucnost vsude na svete. Muzes studovat i na vysoke skole v zahranici. napriklad dobra skola v usa je temer garanci dobreho zamestnani. Nejdulezitejsi ale je aby te bavilo to co delas.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.