Avatar uživatele
kali.cz

Je studium medicíny dobrá možnost?

Jde mi o to, zda-li u nás to má jistou budoucnost? Nebo jestli existuje nějaká možnost vůbec se stát doktorem, který se nemusí bát o svoji finanční stránku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4761 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Pokud takto uvažuješ, tak na lékaře nechoď. Byla by tě pro takové povolání škoda.
O svoji existenci se totiž musí svým způsobem bát každý kdo dobře ve své profesi nepracuje (jednou dojde i na politiky – podotýkám jednou). A i ten kdo dobře pracuje může se dostat do špatné situace z mnoha důvodů které neovlivní.
Ale hledat jakékoliv zaměstnání, povolání vzdělání s cílem, že bdu se mít vždy dobře – to je pro mne nepochopitelné. Osobně jsem si vybíral to co mne bavilo, co mne těšilo atd. A když bylo potřeba přešel jsem k jiné práci, ale pořád v rovině původní vize. A že nejsem alespoň dvakrát měsíčně na golfu apod., mne zas tak nevadí – víc si vážím, že se ke mne po letech přihlásí mladší se kterými jsem kdysi pracoval

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Fidel

Lidi lékaře budou potřebovat vždy. Navíc se doktoři (přestože občas protestují), mají velmi dobře. Ale je to náročné studium – 6 let na vysoké škole a potom asi 5 let atestace a po tu dobu ještě bereš celkem nízkej plat, ale pak se máš na co těšit! Pro úspěšné studování mediny tě musí nejvíc bavit – biologie, chemie a fyzika…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

S pany nesouhlasim; je dobre, ze se zajimas i o to, jak perspektivni bude tve povolani. Jak uz tu bylo receno – doktory budou lide potrebovat vzdy. Ze zacatku moc zavratnych financi nebude, ale postupem casu se to najednou zacne otacet a ty zacnes hezky vydelavat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Já bych nejdříve vystudoval, a podle toho jak, a jestli vůbec,bych se zajímal o plat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vejska-us

Studium mediciny je obor, ktery ma budoucnost vsude na svete. Muzes studovat i na vysoke skole v zahranici. napriklad dobra skola v usa je temer garanci dobreho zamestnani. Nejdulezitejsi ale je aby te bavilo to co delas.

před 4713 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek