Fyzik

Je streamování médií oproti skladování na disku výhodou bez výhrad?

Ano, všichni posloucháme svoje oblíbené písničky na YouTube, popřípadě je máme koupené na iTunes, nic už si na disk nestahujeme. (Idealizace)

Ale co když prostě přestane YouTube fungovat? Nebo stačí, když VEVO stáhne z YouTube všechny svoje videa. Co když přestane fungovat BandCamp a Dropbox, nebo co když spadne celý Internet? Je vůbec nějaká záruka, že se k našim datům budeme moci vrátit? Já osobně si vše pro mě důležité stahuji a ještě zálohuji na externí disk, ale říkám si, jestli nejsem šílenec. :)

Jak to děláte vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Pro to aby spadl celý internet, je zapotřebí aby přestaly fungovat překladové servery neboli DNS. Toto bylo již hodně pod útokem hackerů ale nikdy se to nepovedlo. Root DNS mají velmi dobře zabezpečený, a co se týče fyzické bezpečnosti, tak údajně kdyby na tu budovu spadlo letadlo, či atomová bomba nic se nestane 🙂. Co se týče hudby tak tu většinou mám uloženou na paměťové kartě v mobilu