Jantar2

Je sthování filmů nelegální?

Chci se jen zeptat zda mám pravdu v tom že stahování a kopírování filmů, seriálů a hudby pro vlastní potřebu NENÍ NELEGÁLNÍ?

A je pravda že šíření po indernetu a veřejné projekce těchto médií jsou nelegální?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud vlastník autorských práv neurčí jinak:

  • download skutečně podle současných zákonů nelegální není (porušuje ducha, nikoli literu zákona)
  • zatímco „šíření“ (nezabezpečený upload) nelegální je
  • veřejná produkce – bez svolení, samozřejmě, také

Další odpovědi
NikkiHeat

Pokud stáhneš např. film z uložto.cz, koukneš na něj a pak jej smažeš (nerozšiřuješ) tak je to v pohodě. Jakmile vypálíš a předáváš dále, uploaduješ k dalšímu stažení apod. bla bla bla…trestňák jak vyšitý.