Peter Kus

Je stavební dozor nutný ze zákona i při rekonstrukci domu?

Nejlepší odpověď
Funna

jak se to vezme…
provádíš rekonstrukci u které jsi podal žádost o stavební povolení, nebo o ohlášení stavby?…pokud ne, stavební dozor nepotřebuješ…
pokud ano…provádí rekonstrukci stavební firma?…pak stavbyvedoucí je zároveň stavebním dozorem…
pokud ovšem provádíš rekonstrukci svépomocí a někde jsi to ohlásil (jsou rekonstrukce, které můžeš dělat, bez toho, že by o tom „orgány“ veděly), musíš si stavební dozor zajistit sám…

Další odpovědi
anonym

Ano…
Pokud stavbu provádíš svépomocí a nemáš patřičné vzdělání (aby sis mohl být sám sobě stavebním dozorem).