Je stanovena hranice hlučnosti u motorky pro provoz na běžné komunikaci?

Kdyby moje osobní vozidlo vydávalo takový hluk, jako některé motorky, první hlídka policie mi sebere OTP.Jak je to u motorek?

Odpovědi
venkovan

Vsadím roztrhanou botu, že to bude stejné jako u auta – cca 80 dB. Možná, že má některý typ motorky výjimku.
Pro představu zahradní sekačka se pohybuje okolo 90 dB, motorová pila, motorový křovinořez mají lehce nad 100 dB,

mojitek

Bohemico,motorky taky musí splnovat určitou normu decibelů.Ale většina kluků si nechává měnit origo výfuk za tzv. LAĎÁK který má brutálnější zvuk a i trošku líp jede(ve zkratce) ale hlučnější „laďáky“ nejsou (dle výrobce) určeny pro běžný provoz. Někdo si výfuk i vykuchá(dá pryč tlumící vložky) a to je pak randál..

cukrar

Bohemica, ujišťuji Vás, že se mýlíte, policie Vám neodebere OTP, ani nedá pokutu za hlasitý výfuk. (pokud na něm zjevně nebude zásah)
Nemá to čím změřit..

anonym

S tím co popisuje venkovan, přicházím téměř denně do styku a není to tak hrozné, co se hluku týká. mochitek asi má praktické znalosti, protože občas mi přebublá kolem baráku jednostopé něco, co hřmí tak, že mi to nadzvedává střechu a žaludek (a to jsem cca 30m daleko)…

mojitek

…mám to takzvaně z první ruky.. 😉 ale večer okolí hlukem neobtěžuju,to dělají jen bezmozci…