Je stanovena hranice hlučnosti u motorky pro provoz na běžné komunikaci?

Kdyby moje osobní vozidlo vydávalo takový hluk, jako některé motorky, první hlídka policie mi sebere OTP.Jak je to u motorek?

Odpovědi:

Zlatý

Vsadím roztrhanou botu, že to bude stejné jako u auta - cca 80 dB. Možná, že má některý typ motorky výjimku.
Pro představu zahradní sekačka se pohybuje okolo 90 dB, motorová pila, motorový křovinořez mají lehce nad 100 dB,

Zlatý

Bohemico,motorky taky musí splnovat určitou normu decibelů.Ale většina kluků si nechává měnit origo výfuk za tzv. LAĎÁK který má brutálnější zvuk a i trošku líp jede(ve zkratce) ale hlučnější "laďáky" nejsou (dle výrobce) určeny pro běžný provoz. Někdo si výfuk i vykuchá(dá pryč tlumící vložky) a to je pak randál..

Stříbrný

Bohemica, ujišťuji Vás, že se mýlíte, policie Vám neodebere OTP, ani nedá pokutu za hlasitý výfuk. (pokud na něm zjevně nebude zásah)
Nemá to čím změřit..

Diskuze k otázce

anonym

S tím co popisuje venkovan, přicházím téměř denně do styku a není to tak hrozné, co se hluku týká. mochitek asi má praktické znalosti, protože občas mi přebublá kolem baráku jednostopé něco, co hřmí tak, že mi to nadzvedává střechu a žaludek (a to jsem cca 30m daleko)....

Zlatý

mojitek

...mám to takzvaně z první ruky.. ;-) ale večer okolí hlukem neobtěžuju,to dělají jen bezmozci...

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.