Štoura

Je stále ještě reálné, že Václav Klaus bude postaven před soud a po právu odsouzen?

Jeho podíl na rozkradení státního majetku, převedení peněz z účtu určeného na důchody na zalepení děr ve státním rozpočtu, vytunelování bank, …, je známý, zřejmý a prokazatelný. Jako ministr financí, předseda vlády, jeden z tvůrců kuponové privatizace je za to plně zodpovědný. Nebyl sám, ale jeho podíl na těchto svinstvech byl největší, vše završoval a mohl řídit v zákonných mezích.

Nejlepší odpověď
fcoop

Reálnější je přistání ufounů na Letenské pláni v Praze.

Další odpovědi
Quimby

Pokud je to prokazatelné, tak to předej soudu a můžeš se s ním soudit.

led

Už V.I.Lenin kedysi dávno povedal „z iskry vznikne oheň“.
Pokiaľ sme z toho mali zisk, pokiaľ to neohrozovalo naše záujmy, mlčali sme. Z cudzieho (naša) krv netečie. Ak však kradmou rukou siahol na naše, tu nepoznali sme brata.

Tvrdíte že „Jeho podíl na rozkradení státního majetku, převedení peněz z účtu určeného na důchody na zalepení děr ve státním rozpočtu, vytunelování bank, …, je známý, zřejmý a prokazatelný.“
Ten, kto umožní inému kradnúť, stáva sa spoluvinníkom.
Ten, kto vie o trestnom čine, a neoznámi to, stáva sa spoluvinníkom.
Tvrdíte: „vše završoval a mohl řídit v zákonných mezích“
Ak je zákon zlý, treba ho zmeniť! Ak zákon umožňuje legálne kradnúť, legálne zmocňovať sa majetku iného, treba ho zmeniť. Znárodňovanie po vojne a začiatkom 50-tych rokov bolo podľa dnešného názoru (tj po ´89) nelegálne, aj keď bolo v medziach vtedy platného zákona. Tento Zákon sa zmenil a teraz, keď V.H. postupoval v zmysle zmeny Zákona, reštitúcie, tvrdíte o obohacovaní sa o krádežiach?
Krádež storočia – Kuponová privatizácia – tlieskali ste jej všetci, doma aj v zahraničí, ale až keď nesplnila vaše očakávanie, začali ste kričať proti.
Rozkradnúť majetok štátu, majetok ľudu, bolo umožnené práve touto pasivitou všetkých občanov…
PS.
Podobne je to aj tu na tejto stránke. Pokiaľ pasívne necháme pôsobiť záškodníkov „v rámci pravidiel“ ľahšie sa hasí začínajúci ohník, než plamene horiaceho domu. …
Počítam s nenávistnými útokmi, nahláseniami. Aj takto to niektorí aktivisti už robia, zozadu pomaly ako záškodníci mstivo likvidujú staré príspevky.

Zaibatsu

Přebytky z důchodů jsou součástí státního rozpočtu vždy u průběžně financovaného účtu i bez Klause. Co se týče privatizace, prodělal jste na kuponovce, když ste dostal kupony? Bavim se o tom, když jste je dostal, ne o tom, co ste s nima chytře udělal… Co rozkradl? Něco za žebrem mu asi vězí, konkrétně ale těžko říct kolik a z čeho.

lexx

ne. čeká se až jednou natáhne papuče a pak bude (možná) odsouzen in memoriam,
jako Gusta a spol.

(tohle vlákno zítřka nedožije, někdo tu dnes špicluje, donáší až se práší)

Kura

Ano je to reálné, asi tak, jako já čekám, že Havel bude in memoriam odsouzen za vlastizradu a okradení státu.