race02

Je šprt člověk ,který se učí v deváté třídě 4 – 5 hodiny denně?

Nejlepší odpověď
evusa

šprt je ten, který se to učí na smapěť a ani neví o čem to je. Jestli je toho do školy hodně a učí se až 5 hodin, tak je to celkem normální. Někomu stačí že si to přečte jednou a pamatuje si to..

Další odpovědi
led

Nie, je to človek, ktorý doháňa všetko, čo zmeškal v učení. Konečne si uvedomil, že v dospelom živote bude potrebovať aj vedomosti.
PS.
niekomu stačí zľahka prebehnúť učivo, niekomu to ide ťažšie. Veľmi záleží aj od spôsobu učenia a dispozícii žiaka.

Drap

Myslím že se to nedá tak brát. Spíše se dá říct, že tento člověk vidí dopředu a chce se něco naučit

Damiana

Spíš to svědčí o jeho svědomitosti – v 9. třídě už není co řešit, tady se rozhoduje. Jestli ho to baví a zdokonaluje se, tak se spíš dovzdělává, jestli u toho musí pět hodin sedět (ne z vlastního zájmu) a stejně je to na nic, je to spíš na ono – učení = mučení.
Šprt je u mě jen nadrčený a nafoukaný týpek, který mluví jako kniha, ale pouze mechanicky opakuje věty z učebnice. V praxi je pak většinou neumí použít. Aha, teď mi to došlo – v politice musí být hodně šprtů.

hanulka11

takto se to nedá brát, někdo se nemusí učit- stačí mu co se bere ve škole ,ale myslím, že to není šprt …je to potřeba, tak se učí dokud si není jistý ,že to umí