jjj123456789

Je správný tvar Zločinci za mříže nebo Zločince za mříže?

Doplňuji:
Zločince je samozřejmě 4.p množného čísla.

Nejlepší odpověď
annas

Bylo třeba, abyste uvedl další kontext. Jinak není otízka jasná

1. pád – zločinci (patří) za mříže,

5. pád – zločinci, patříte za mříže. nebo j. č: zločinče, patříš za mříže.

4. p. jednotného i nožného čísla, tam jsou oba tvary stejné.
Dejte jednoho zločince za mříže . Rovněž dejte všechny zločince za mříže.

Další odpovědi
anonym

Podle to, zda vyzýváš zločince – „Zločinci, za mříže!“, anebo někoho, kdo se o jejich ´zamřížování´ má postarat – „Zločince za mříže!“…
;-D

____
Ad Doplnění – to není podle vzoru ´hrdobce´???
LOL

marci1

4. pád mn.čísla : „zločince“. 🙂