Putin

Je správné, že Rusko chrání Assada?

Prvně jsem byl rád, když se mi doneslo, že Rusko neútočí pouze na Islámský stát, ale jde jim hlavně o celkovou obranu Sýrie. Ale to, co předvádí celoevropská média, mi hlava nebere. Přesně v okamžik, kdy se ukázalo, že Rusko bombardovalo Syrskou opozici, se o al-Assadovi začalo psát, jaký je to velký terorista a dokonce že nechal zabít přes 250 000 civilistů, či že používá chemické zbraně, což samozřejmě není pravda. Měl by podle vás Assad odstoupit, jak to chtějí představitelé západních států, nebo pokračovat v boji? Tohle je věc, která mě po dlouhé době až takto vytočila. Předem děkuji za reakce a názory! 🙂

Nejlepší odpověď
ptáč

Jestliže Ruská Federace s panem prezidentem Putinem podporuje Assada, zdá se, že nebude bojovat proti IS, ale proti opozici. Kvůli tomu vznikají poplašné zprávy kolem mrtvých civilistů při náletech. Kdo z nás, by poznal převlečeného vojáka nebo islámského fundamentalistu mezi běžnými občany? Hrůza tam musí být, nepoznat tam kdo je kdo. V době ruské ekonomické krize kvůli nízkým cenám ropy a sankcím z EU, ze kterých nemá nikdo prospěch, kromě USA, kteří vesele s nimi obchodují dál, se to může zdát jako snaha zlepšení vztahů se západem, to je ale moje zdání a není to pravda. Může jít o Žižkovu bitvu, kdy se triumfuje s nefunkčními děly postavenými v rozích bitvy a ukazuje se sílící obrana. Lid v Rusku chudne, naopak se Rusko zjevuje jako zmrtvýchvstání velmoc, která dokáže změnit oblast Sýrie s pomocí Izraelské pozemní invaze. „Něco úspěšného, co se nedá nazvat, protože nevíme co se tím myslí, může zkomplikovat nejednotný postup armád a nespolupráce politiky USA.“ No, uvidíme. Záleží na tom, co nám o tom řeknou pravdivé zprávy. Vystoupení Putina v OSN v České Televizi bylo stříháno a bez obrazu. Jestli je Assad takový terorista jak někdo řekl nebo napsal nevím. To musí vědět obyvatelé Sýrie. Úvaha: jestli by to byla pravda, pak by musely trpět i rodiny jeho armády, a ti lidé by si to nenechali líbit. Museli by přejít do opozice a tím zeslabit jeho vliv. Každopádně to budu sledovat a vnímat reakce připosrané Evropy s nepřátelskou imperiální americkou politikou. Jestli Putinovi jde o zastavení IS na jižním kontinentu, pak tleskám. Jen zase otázka proč by to měl v úmyslu. Stejnou taktiku kterou používá Amerika by mohl využít také. Před týdnem se s velkou pompou otevírala znovu vybudovaná mega mešita v Moskvě za účasti prezidenta. Proč letecké útoky? Možná jde jen o ukázku moci, aby to Amerika viděla a zklidnila hormony. Moje pouhé čtenářské úsilí nevystihne pravý smysl toho všeho co se děje. Kdyby Syřané chtěli, mohou Assáda svrhnout během jediného týdne, na místo utíkání do Evropy. Mysl čtenářská nesmí být ovlivněna humánním, emotivním postojem nebo očekáváním, ale musí přísně sledovat zájmy těch kterých politiků, jejich imperiální zájmy a dávat je do kontextu s jejich válečnou / mírovou historií. EU by měla vyvěsit černou vlajku. Nemá vlastní koncept na budoucnost, neexistuje nic společného ve státech EU. EU a Brusel si nechce přiznat barvu. Že není partnerem USA. Že je slabým konkurentem USA, který musí být zničen. Nebojme se číst emotivně zabarvené zprávy útočící na city, že při náletech zemřelo 8 nevinných lidí, včetně dětí a kojence. Už se někdy stalo ve válce, že by nezemřel holič, pekař, jeřábnice, děťátko a hovězí skot s pejskem?

Další odpovědi
da ny

Názor: Vojenský analytik Jaroslav Štefec
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/roz­hovory/Zemano­vi-se-smejete-ale-na-jeho-slova-dojde-Analytik-Stefec-obsahle-rozebral-co-je-terorismus-Treba-i-to-co-pacha-jedna-supervelmoc-401450
http://www.czechfre­epress.cz/emil-kalabus/kdo-skutecne-podporuje-islamsky-stat.html

Zdá se, že zatím ano… bez Bašár Al-Asada to nyní nepůjde ⇒ uznává, ač s nelibostí i USA.

Agneta

Vždyť vidíš, že správné by dokonce bylo chránit Sadama Husejna…:DDD

Každopádně ten, který by přišel po něm........►by byl minimálně stokrát horší:DDD

Alesh

hele, nevím, stejně jako všichni na tomto serveru včetně tebe 😉
to, co člověk zachytí z médií, a řekněme si to na rovinu, vlastněnými jistými lidmi (ne, teď opravdu nemyslím Babiše), jsou stěží zdroj ucelených a nestranných informací. A mám jednu zásadu, pokud nevím, pak nesoudím.

led

Ano, Rusko chráni Assada ako legitímneho predstaviteľa Sýrie. Podľa vyjadrenia nielen ruských predstaviteľov, ale i proamerických, či priamo predstaviteľov USA, ale táto ochrana je len dočasná, do ukončenia ohrozenia Sýrie, potom majú byť nové voľby. Je to v zmysle dohody uzavretej medzi Ruskom a USA, dvoch kohútov na smetisku.

štamgast

Ne, typický Rusko.

da ny

Z FB
Tomio Okamura, Radim Fiala
„Rusko oficiálně zahájilo bombardování islamistů. Ruská duma dala prezidentovi souhlas s použitím vojenské síly v zahraničí.
Syrská vláda oficiálně požádala Rusko o pomoc. Na rozdíl od akcí USA a dalších zemí je tím ruský zásah legální a v rámci mezinárodního práva. Rusové dnes požádali o uvolnění vzdušného prostoru Sýrie. Události vyvolaly ostrou reakci Saúdské Arábie, která hrozí silou.
Nad Sýrii, Irákem a Íránem operuje ruské letectvo po dohodě s vládami těchto zemí. Není pochyb, že toto nasazení bude tvrdé a tyto útoky silné, proto lze očekávat rusofóbní reakce médii. Nejsem rusofil, ale teď říkám panebože zaplať za ně. “

ptáč

Zaplať. Taky nejsem rusofil. Bojme se teď bojkotu z americké strany, která tuto situaci způsobila. Budou chtít spolupracovat na strategii třeba vytyčení území, kde se má útok provést? Jestli ano, na jaké úrovni? Předat si přesné plány, souřadnice. Spojit síly. Jinak jak je psáno, satanovo království nemůže nikdy vzejít, protože jsou všichni proti všem.