Kelt

Je správné vždy dodržovat zákony?

Nezáleží, zda se jedná o zákon fyzikální, právní a jiný. Když dodržuji zákon je dobře, ale co mám z toho, když při porušení zákna jsem potrestán.
Když chytí policie řidiče, který jede v obci rychlostí nad 50 km/h, tak je potrestán, ale ti ostatní, co jedou správně jsou odměněni jen pocitem uspokojení. To je nelogické.
A jsou známy případy, kdy se našel jedinec, kterému připadaly zákony nespravedlivé, nesprávné a díky tomu došlo k vývoji ve společnosti, vědě atd. Zákony a pravidla by měly platit pro všechny stejně a být jednozačné a neměnné. Je to vůbec reálné, nebo je to utopie? Děkuji Vám za názory.

Nejlepší odpověď
anonym

Ten, kdo zákony dodržuje, není odměněn nijak – dodržování zákonů je bráno jako samozřejmé…
😉
Ten, kdo zákony nedodržuje a je přistižen, bývá i potrestán (dle okolností a skutku).
___
Netvrdím, že vždy a za všech okolností dodržuju zákony – ale pokud ne, pak vím, jaký zákon porušuju, vím, co mi za to hrozí a vím, proč to dělám.
___
BTW – nedodržovat zákony fyzikální nelze – ty platí pro všechny stejnou měrou a platí, ať si o nich lidé myslí cokoli.

Další odpovědi
Drap

Ano je to správné. Ostatní uvedené v tvém popisu otázky je pouze blábol. Máš snad nějaké lepší, proveditelné řešení ?

www

Ano, dodržovat demokratické zákony je správné, nikoliv však uspokojující, zvláště pak např. v některých případech u nás, kdy si zákonodárci jakoby jen hrají na demokracii.
Názor