Bronzový

Je správné vždy dodržovat zákony?

Nezáleží, zda se jedná o zákon fyzikální, právní a jiný. Když dodržuji zákon je dobře, ale co mám z toho, když při porušení zákna jsem potrestán.
Když chytí policie řidiče, který jede v obci rychlostí nad 50 km/h, tak je potrestán, ale ti ostatní, co jedou správně jsou odměněni jen pocitem uspokojení. To je nelogické.
A jsou známy případy, kdy se našel jedinec, kterému připadaly zákony nespravedlivé, nesprávné a díky tomu došlo k vývoji ve společnosti, vědě atd. Zákony a pravidla by měly platit pro všechny stejně a být jednozačné a neměnné. Je to vůbec reálné, nebo je to utopie? Děkuji Vám za názory.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ten, kdo zákony dodržuje, není odměněn nijak - dodržování zákonů je bráno jako samozřejmé...
;-)
Ten, kdo zákony nedodržuje a je přistižen, bývá i potrestán (dle okolností a skutku).
___
Netvrdím, že vždy a za všech okolností dodržuju zákony - ale pokud ne, pak vím, jaký zákon porušuju, vím, co mi za to hrozí a vím, proč to dělám.
___
BTW - nedodržovat zákony fyzikální nelze - ty platí pro všechny stejnou měrou a platí, ať si o nich lidé myslí cokoli.

Další odpovědi:

Zlatý

Ano je to správné. Ostatní uvedené v tvém popisu otázky je pouze blábol. Máš snad nějaké lepší, proveditelné řešení ?

Zlatý

Ano, dodržovat demokratické zákony je správné, nikoliv však uspokojující, zvláště pak např. v některých případech u nás, kdy si zákonodárci jakoby jen hrají na demokracii.
Názor

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.