Putin

Je správně vyssavač, nebo vysavač?

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hpho­tos-xfa1/v/t1.0-9/11150909_10­08633575813856_706482368­3633056788_n.jpg?oh=8d45­676f3dc9f31178658f8618d7­813f&oe=5606A3A5 Nějak mne to zmátlo.

Nejlepší odpověď
marci1

Původně to bylo vyssavač, ale pravidla českého pravopisu z r. 1957 změnila dvojí s na jedno.:-)
Podrobněji ve zdroji :
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=4614

Další odpovědi
patmull

Rozhodně je správně vysavač. Ale také tenhle plakát znám. Možná nevzdělanost tvůrce plakátu?

pusinka50

Možná ti vysvětlí annas původ starého slova vyssavač, slyším a vidím to poprvé. Samozřejmě je dnes správně vysavač.

annas

Nejde o nevzdělanost tvůrce plakátů, ale o obrázky z 1. republiky.

Je jich na netu mnoho – proti smrtelným úrazům.

"Přes hrůzostrašné obrázky z dob tzv. první republiky nebyl úbytek obyvatel v Čechách a na Moravě v důsledku používání elektřiny v domácnostech příliš markantní. Pamětníci, kteří tuto pionýrskou dobu prožili v příslušných odpovědných funkcích, dokonce uváděli, že smrtelných úrazů elektrickým proudem byl nepatrný počet, a to jenom když někdo používal elektrický spotřebič ve vaně nebo jej z vany obsluhoval Přes hrůzostrašné obrázky z dob tzv. první republiky nebyl úbytek obyvatel v Čechách a na Moravě v důsledku používání elektřiny v domácnostech příliš markantní. Pamětníci, kteří tuto pionýrskou dobu prožili v příslušných odpovědných funkcích, dokonce uváděli, že smrtelných úrazů elektrickým proudem byl nepatrný počet, a to jenom když někdo používal elektrický spotřebič ve vaně nebo jej z vany obsluhoval " atd.

Putin

Děkuji! 🙂

annas

Takže době odpovídá i pravopis.