Je správně : kýchat nebo pčikat ?!

Doplňuji:
Spisovně nespisovně,ale jak jeden z vás uvedl,je lepší he he he pčíííí než he he he kýýých ! Dobrou!

Nejlepší odpověď
terry

Pčikat? To je snad hovorový název, ne?

Další odpovědi
barnajka

Tome: já to „hepčí“ ještě krapet povýšila, dělám jen a zásadně: „hapčačáááá“. A někdy to vytáhnu ještě na „hapčačááá čááá“ – ale to si troufnu jen doma, mezi svými. Venku ty kýchance radši potlačuju, seč to jen jde :D

Jo, abych ale odpověděla na barbakanovu otázku: spisovně je samozřejmě kýchat ;)

Drap

I když obojí způsobuje společenskétrapasy a problémy, tak si myslím, že správně je to tak jak to přijde – přirozeně

tom004

Zvukový projev při kýchání bývá „hepčí“,tak asi kýchat. 🙂
Doplňuji:
>Barmajko<.To je skvělé povýšení. :)))

samicek333

spisovně je kýchat, ale pčikat taky není špatně

SinceX

Spíše Kýchat 😁 U mě teda kýchnutí rovná se jako výbuch v Černobylu 😁