annas

Je správné „kuře s hranolky nebo s hranolkami“?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

myslím,že s hranolky …podle hrady

taky nenapíšeš s hradami

Další odpovědi
panenka

kuře s hranolkami
Omlouvám se ted jsem si přečetla že správně je to s hranolky

http://www.mo­jecestina.cz/chy­taky-v-cestine/c2010070401-chytaky-v-cestine--kure-s-hranolky--nebo-s-hranolkami-.html

tom004

Jsem pro, „kuře a hranolky“. A ušetřil bych češtinu i sebe případného trapasu.

Neonka

Myslím, že je správně kuře BEZ hranolků,
protože hranolky jsou nezdravé ! 🙂

Děda Louda

Vím, co je hranolek – malý hranol, ale co by mohla být hranolka, si nedovedu představit.