Reezo

Je správné, když se deti v Africe rodí s HIV a má to vůbec smysl vodit na svět vlastně chodící mrtvolu?

Myslím to tak, že to dítě si třeba moc ze života neužije jelikož ho už od narození devastuje právě tato nemoc. Jelikož je to tam každému jedno kdo to má a klidně si to předávají jeden od druhého. Já osobně, kdybych byl nakažen, tak bych se nesnažil o to mít děti nebo vůbec hledat partnerku, protože bych věděl, že jejich život jim zpečetím právě tímto virem a odsoudil bych je na smrt.

Nejlepší odpověď
iceT

I s HIV se dá vést normální život,pokud jsi pouze nositelem a nikoliv nakažený.Samozřejmé je být opatrný při jakékoli činnosti. Předpokladem jsou ale civilizované podmínky a ne středověk v Africe,tam je civilizace jen někde.

Další odpovědi
Drap

Správné to asi neni, ale co ti lidé mohou dělat.- Zkus se vžít do jejich podmínek, do jejich možností. Nemyslím, že je to všem jedno. Nikomu se nechce zemřít a už vůbec to nepřeje svým dětem.

mosoj

Zkus ve světě vymýtit křesťanství .
Těžko provádět osvětu v prostředí, kde je celou historii zafixováno, že muž který jde „obdělávat“ políčka ve vesnici je povinen !! obšťastnit všechny ženy v této vesnici.

anonym

Správně jsi to napsal, je to tam každému jedno. Jsou to vesměs nevzdělaní, neinformovaní lidé, kašlou na to, co jim kdo říká,jejich sexuální pudy jsou silnější, než rozum, kdybys jim poslal bambilion peněz, aby si koupili ochranu, nebude to nic platné. Oni ani nevědí, kde dělají chybu, nechápou to, pak se diví a naříkají na kameru, jak jsou nešťastní a nemocní. A co udělá citlivý člověk? Pošle jim penízky. Je a bude to věčný kolotoč, jsou bezední.

Beer4Real

Všichni sme už od narození chodící mrtvoly.
Někdo si holt odchodí dva roky, někdo sto.