MonkeyKing

Je správně když při běhu zastavuji, abych se vydýchal?

Jsem trošku astmatik (oznámili mi to nedávno) a už asi měsíc běhám (nejdéle jsem uběhl 30 min, 6 km, chci 1 hodinu, 10 km), je špatné, že uběhnu asi kilometr a něco, zastavím se, vydýchám se a běžím dál?

Nejlepší odpověď
marci1

Ano a můžeš zkusit běhat indiánským během, t.j. chvíli běžet, chvíli jít. 🙂

Další odpovědi
Kelt

Nechtěj hned světové výkony. Organismus si musí zvyknout. Potřebuješ si vytvořit určitý základ, dostat se na nějakou úroveň. Vyzkoušej si 12 minutový test, nech se vyšetřit u doktora při zátěži EKG. Pokud ti běh pomáhá, běhej, pokud ne, zpomal.
Změř si po doběhnutí frekvenci a zjisti si, zda jsi v aerobní nebo anaerobní oblasti. Porovnávej si výsledky za nějaké období, možná se zlepšuješ, cítíš se lépe a to je hlavní.

nyjono

Není dobré úplně zastavit. Lepší je jít nebo pomalu klusat.
To bys ostatně měl i po ukončení běhu – vyklusat se.

Pixma

Ano, je to správné. Nosem nadýchnout, ústy vydechnout.

mosoj

Na vydýchání nezastavovat. Tak jak píše marci1.