georgepm

je správná adresa ve webovém rozhraní 192.168.0.1?

ano cochee mám AP (přístupový bod) na střeše domu za který platím 300 Kč měsíčně, které máš pronajato od svého ISP (Pilsfree), tak ten si tam skoro určitě přístupové kódy změnil, aby se mu tam nemohl někdo laicky hrabat. Takže tam se nedostanu.
výchozí bránu mám 192.168.20.1
adresu v IPV4 192.168­.20.48
maska 255.255.255.0
DHCP i DNS automaticky.
kromě Ápéčka mě po zadání adresy (IPV4 – 192.168.20.48) do web. rozhraní naskočí login a pasword
M8m TP-link, prohlížeč int. expl., kabel int. je zapojen do Lan, z další lan zdířky vede kabel do síťové karty PC.

možná mám níže uvedený problém? jako jsem našel někde v diskuzi…
Otevřel jsem správu sítě (ikonou sítě v pravo dole v panelu). V te správě sítě jsem rozbalil řádek, potom zmáčknul tlačítko odpojit. Potom jsem rozbalil tlačitko „Nastavit“ a z „ručního nastavení“ jsem přehodil na „autamatická IP“. Dole potvrdil OK. Potom jsem zmáčknul tlačitko „připojit“. Nechce se to připojit. Když jsem potom odpojil ze síťové karty internet a zapojil jsem tam router, už se to samo připojilo. Otevřu internetový prohlížeč. Zadal jsem do řádku pro adresu http://192.168.1.1, jak je v návodu routeru. Už se do webového rozhraní dalo dostat. Objevilo se okno pro jméno a heslo, to zadám podle návodu a už jsem na stránce routeru a můžu nastavovat. Po nastavení jsem zapojil ostatní kabely a anténu. Internet ve stolním počítači už jde, ale v notebooku, který má chytat z antény, nejde internet. Přitom v notebooku se ukazuje velmi dobrý signál. Co mi ještě může chybět? A v tom stolním počítači, který je k routeru připojený kabelem, mám nechat automatickou IP, nebo mám vrátit na ruční?

Doplňuji:
Je správná adresa pro přihlášení do routeru 192.168.0.1?

Odpovědi
Dochy

  1. Pokracuj v otazce, nezakladej novou. Takhle je problem se v tom vyznat
  2. adresa 192.168.0.1 – jak to máme vědět? Je to jedna z obvyklých adres routeru, ale neznáme tvé nastavení ani tvou síť. Zeptej se toho, kdo Ti toinstaloval, nebo si pozvi někoho zkušenějšího
  3. NTB – neznáme topologii a nastavení. Máš správné přihlašovací údaje? Přihlašuješ se do správné sítě?