Bronzový

Je spravedlivé mě hned zatracovat ??? :)

Potýkám se poslední dobou s problémem zvaným :
ÚSO s maturitou (bez vyučení)!!!

Tedy, že bych neměl mít učiliště a maturitu s nástavby, ale abych měl 4 letou školu. Pro mě je to docela nefér, maturitu mám jako kdokoli jiný, maturoval jsem z účetnictví, základy práva, z administrativy, čj+aj, a za docela slušné známky (8) ..

Mám tedy úplně stejnou maturitu jako můj kamarád co udělal obchodní akademii za 4 roky.

Avšak, on práci získá, já ne.

Je to pro mě dost nespravedlivé, a ikdyž vidím tuhle poznámku v inzerátu práce, stejně se snažím posílat svůj životopis, průvodní nebo motivační dopisy.

Výsledek ? Skoro nikdo se neozývá, když už se ozve někdo, je mi do telefonu mi je řečeno - nesplňujete podmínky, dokonce jsem se setkal i s drzostí typu, "to máme zaměstnat číšníka co si dodělal rychlokurz z maturity na nástavbě, to né, na shledanou!"

Třeba angličtina je celý můj život, beru ji jako zábavu a né něco co se musím z donucení šrotit. Mám chuť se neustále v angličtině zdokonalovat, zlepšovat a i přesto jsem na pozici :
Lektor zájmových kroužků v DDM dostal odpověď, že nesplňuji (ÚSO - BEZ VYUČENÍ) .. Takže namísto brání v potaz mých zkušeností, diplomu práce v zahraničí, zápal vzdělávat jak sebe tak i druhé, přijmou radši někoho kdo měl v pohodě trojky, čtyřky, ale hlavně že má ÚSO :)

Beru v potaz, že jsou lepší a vždy někde lepší budou, ale rozčílilo mě to především proto, že tuhle práci vidím v inzerci už dobré tři měsíce.
Takže nevidím důvod, proč by nemohl někdo projevit i z jejich strany nějakou aktivitu, náklonost a nepřesvědčil se že opravdu mohu mít dobrou angličtinu.

PS: V inzerci je uvedeno jenom město a kontaktní email, což mi neumožňuje se dostavit na místo osobně a telefon taky neznám :)

A ještě jedna malá anketa:

Vadí vám, že lidé z nástavby chodí na vysoké školy ??? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nevadí ...

Další odpovědi:

Stříbrný

Vadí ...

Teď každý studuje, je málo řemeslníků a každý chce mít raději školu a pak se někam zašít a sní o moderní pozici managera, kteří berou vysoké platy a každý z mladých chce managerem být. Nikdo se nechce "ušpinit" od konkrétní ruční práce. Situace takto vystudovaných s maturitou oproti řemeslným profesím je posledních 20 let značně nevyrovnaná a zatímco managerů přibývá, konkrétních profesí ubývá. Na co nám jsou studovaní lidé, když v Česku už skoro nikdo opravdově nemaká a skutečnou dobrou kvalitní řemeslnost abys hledal jak jehlu v kupce sena. Kanceláře jsou přeplněné a čím výše se zvedají daně, tím více se propouští. Není tu už pomalu žádný výrobní podnik, který by ze svých zisků mohl své zaměstnance financovat a neziskové podniky nemají peníze. Jestli jsi dobrý v angličtině, musíš to zkoušet touto cestou, pakliže si nechceš vystudovat ještě nějaký učební obor a pak makat rukama. Jestli jsi fakt dobrý v angličtině, zkus nějaké překlady, nebo rekvalifikační kurs na účetní, prostě ÚSO se dnes již nevyplatí studovat

Zlatý

Jiná odpověď ..

Plačeš dobře, ale na špatném hrobě. To že lidé z nástavby chodí na VŠ mi nevadí. A na to proč tě zatracují se musíš zeptat spíše těch co tě nezaměstnali. My to tady nezjistíme. Celkově se zaměstnání shání obtížně. V pátek jsem náhodou potkal jednu známou, má dvě vysoké školy, praxi a téměř po roce sehnala práci ve výrobě jako pomocná dělnice za 12,000 hrubého. A dojíždí přes 40 km.

Diskuze k otázce

Bronzový

Matthew

Omlouvám se za chyby v textu, pár jsem jich objevil :)

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.