Matthew

Je spravedlivé mě hned zatracovat ??? :)

Potýkám se poslední dobou s problémem zvaným :
ÚSO s maturitou (bez vyučení)!!!

Tedy, že bych neměl mít učiliště a maturitu s nástavby, ale abych měl 4 letou školu. Pro mě je to docela nefér, maturitu mám jako kdokoli jiný, maturoval jsem z účetnictví, základy práva, z administrativy, čj+aj, a za docela slušné známky (8) ..

Mám tedy úplně stejnou maturitu jako můj kamarád co udělal obchodní akademii za 4 roky.

Avšak, on práci získá, já ne.

Je to pro mě dost nespravedlivé, a ikdyž vidím tuhle poznámku v inzerátu práce, stejně se snažím posílat svůj životopis, průvodní nebo motivační dopisy.

Výsledek ? Skoro nikdo se neozývá, když už se ozve někdo, je mi do telefonu mi je řečeno – nesplňujete podmínky, dokonce jsem se setkal i s drzostí typu, „to máme zaměstnat číšníka co si dodělal rychlokurz z maturity na nástavbě, to né, na shledanou!“

Třeba angličtina je celý můj život, beru ji jako zábavu a né něco co se musím z donucení šrotit. Mám chuť se neustále v angličtině zdokonalovat, zlepšovat a i přesto jsem na pozici :
Lektor zájmových kroužků v DDM dostal odpověď, že nesplňuji (ÚSO – BEZ VYUČENÍ) .. Takže namísto brání v potaz mých zkušeností, diplomu práce v zahraničí, zápal vzdělávat jak sebe tak i druhé, přijmou radši někoho kdo měl v pohodě trojky, čtyřky, ale hlavně že má ÚSO :)

Beru v potaz, že jsou lepší a vždy někde lepší budou, ale rozčílilo mě to především proto, že tuhle práci vidím v inzerci už dobré tři měsíce.
Takže nevidím důvod, proč by nemohl někdo projevit i z jejich strany nějakou aktivitu, náklonost a nepřesvědčil se že opravdu mohu mít dobrou angličtinu.

PS: V inzerci je uvedeno jenom město a kontaktní email, což mi neumožňuje se dostavit na místo osobně a telefon taky neznám :)

A ještě jedna malá anketa:

Vadí vám, že lidé z nástavby chodí na vysoké školy ??? :)

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Nevadí ...

Další odpovědi
pusinka50

Vadí ...

Teď každý studuje, je málo řemeslníků a každý chce mít raději školu a pak se někam zašít a sní o moderní pozici managera, kteří berou vysoké platy a každý z mladých chce managerem být. Nikdo se nechce „ušpinit“ od konkrétní ruční práce. Situace takto vystudovaných s maturitou oproti řemeslným profesím je posledních 20 let značně nevyrovnaná a zatímco managerů přibývá, konkrétních profesí ubývá. Na co nám jsou studovaní lidé, když v Česku už skoro nikdo opravdově nemaká a skutečnou dobrou kvalitní řemeslnost abys hledal jak jehlu v kupce sena. Kanceláře jsou přeplněné a čím výše se zvedají daně, tím více se propouští. Není tu už pomalu žádný výrobní podnik, který by ze svých zisků mohl své zaměstnance financovat a neziskové podniky nemají peníze. Jestli jsi dobrý v angličtině, musíš to zkoušet touto cestou, pakliže si nechceš vystudovat ještě nějaký učební obor a pak makat rukama. Jestli jsi fakt dobrý v angličtině, zkus nějaké překlady, nebo rekvalifikační kurs na účetní, prostě ÚSO se dnes již nevyplatí studovat

Drap

Jiná odpověď ..

Plačeš dobře, ale na špatném hrobě. To že lidé z nástavby chodí na VŠ mi nevadí. A na to proč tě zatracují se musíš zeptat spíše těch co tě nezaměstnali. My to tady nezjistíme. Celkově se zaměstnání shání obtížně. V pátek jsem náhodou potkal jednu známou, má dvě vysoké školy, praxi a téměř po roce sehnala práci ve výrobě jako pomocná dělnice za 12,000 hrubého. A dojíždí přes 40 km.

Matthew

Omlouvám se za chyby v textu, pár jsem jich objevil :)