Reflux CZ

Je špatné nemít v dnesni době maturitu?

Odpovědi
paykaa

ne. spatne je nedelat to, co te bavi.

Rosie5

Podle toho jakou chcete mít práci a budoucnost. Když nebudete mít maturiru třeba na SŠ tak Vás asi těžko vezmou na právníka se základním vzděláním.

da ny

Čím větší znalosti, dovednosti nebo vyšší vzdělání, tím více možností.
Jsou to otevřené dveře k dalšímu vzdělávání (nejen formou VŠ studia),
k zajímavé práci.
Dobré řemeslo má však také „zlaté dno“, je fajn, když člověk dělá každou práci
dobře (protože ví jak) a štěstím když ho jeho práce také těší/baví :).
Znám bývalého ředitele (VŠ), který nyní pracuje v lese – i jako dřevorubec, utekl od lidí…, ale ví, že až bude ubývat sil a přibývat věk, má i jiné možnosti.
Manažerku z banky, která nyní pracuhe jako masérka… žije bez stresu a je spokojená.

ivzez

Samo o sobě to nijak špatné není.
Kvalitní řemeslníci nebudou mít nikdy nouzi o práci.

Hledáš „důvody“, proč máš horší známky
(místo abys zlepšil svou přípravu do školy),
nebo proč ne/mít maturitu, místo abys zlepšil svůj prospěch
a měl tak šanci na další studium.

Jako špatný vnímám tvůj přístup …