Bruneta84

Je špatné, když občas v kopci couvám spojkou se zařazenou rychlostí?

Mám zařezenou jedničku, chci couvat auto by normálně mělo jet popředu, ale jsem v kopci, tak pouštím spojku, auto couvá. Vadí, že nezařadím zpátečku, ale couvám na jedničku ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Auto které umí couvat na jedničku po spuštění spojky, je auto hodné ocenění!

Je třeba se naučit vyjadřovat. Jedině tak se dočkáš relevantní odpovědi a ne věštění.

Další odpovědi
klumprt

Já myslím, že to nevadí. Hlavně tu spojku nepouštět při tom couvání, ale až se kola zastaví.
Problém by mohl být ještě s tím, že vzadu nesvítí světlo zpátečky, což by mohlo někoho zmást a mohlo by dojít k nějakému střetu.

eleonnore

Máš jedničku a puštěnou spojku? Tak to by mě zajímalo, co máš za auto 🙂

Já jsem sice ještě ve fázi autoškoly, ale jestli je spojka v záběru, tak pak musíš na jedničku jet kupředu do kopce, ne couvat :)

Dochy

Mno když opravdu nebudu brát vážně, že pouštíš tu spojku, a budu předpokládat, že při sešlápnuté spojce pustíš spojku, pak klasickému autu to nevadí. Ale na veřejných komunikacích (nebo obecně kde se dá očekávat že nejsi sama) je problém v tom, že při tomto couvání nevaruješ ostatní couvacím světlem o svém úmyslu. Já tu zpátečku zařadím přestože ji nevyužiju.

Oprava (furt se o tom mluvi, trikrat jsem to promyslel a pak stejne napsal blbe) první vety:
…budu předpokládat, že při sešlápnuté spojce uvolníš BRZDU…

cukrar

Já Vás snad pochopil a auto nepoškodíte.
Jen to vyjádření máte divné…
Stojíte ve svahu, máte zařazenu „1“, sešlápnutý pedál a couváte..to je klidně možné.

deny55

V tom nevidím žádný problém.