Avatar uživatele
Bruneta84

Je špatné, když občas v kopci couvám spojkou se zařazenou rychlostí?

Mám zařezenou jedničku, chci couvat auto by normálně mělo jet popředu, ale jsem v kopci, tak pouštím spojku, auto couvá. Vadí, že nezařadím zpátečku, ale couvám na jedničku ?

Zajímavá 0 před 2703 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Auto které umí couvat na jedničku po spuštění spojky, je auto hodné ocenění!

Je třeba se naučit vyjadřovat. Jedině tak se dočkáš relevantní odpovědi a ne věštění.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Já myslím, že to nevadí. Hlavně tu spojku nepouštět při tom couvání, ale až se kola zastaví.
Problém by mohl být ještě s tím, že vzadu nesvítí světlo zpátečky, což by mohlo někoho zmást a mohlo by dojít k nějakému střetu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
eleonnore

Máš jedničku a puštěnou spojku? Tak to by mě zajímalo, co máš za auto 🙂

Já jsem sice ještě ve fázi autoškoly, ale jestli je spojka v záběru, tak pak musíš na jedničku jet kupředu do kopce, ne couvat :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Mno když opravdu nebudu brát vážně, že pouštíš tu spojku, a budu předpokládat, že při sešlápnuté spojce pustíš spojku, pak klasickému autu to nevadí. Ale na veřejných komunikacích (nebo obecně kde se dá očekávat že nejsi sama) je problém v tom, že při tomto couvání nevaruješ ostatní couvacím světlem o svém úmyslu. Já tu zpátečku zařadím přestože ji nevyužiju.

Oprava (furt se o tom mluvi, trikrat jsem to promyslel a pak stejne napsal blbe) první vety:
…budu předpokládat, že při sešlápnuté spojce uvolníš BRZDU…

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Já Vás snad pochopil a auto nepoškodíte.
Jen to vyjádření máte divné…
Stojíte ve svahu, máte zařazenu „1“, sešlápnutý pedál a couváte..to je klidně možné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
deny55

V tom nevidím žádný problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek