SickBreed

Je spaní na zádech prospěšné? + anketa

Manželka spí na zádech a tvrdí, že jedině tak si úplně a pohodlně odpočine. Já ale na zádech spát nemohu. V prvé řadě mi hrozně dlouho trvá než usnu a i pokud jsem hodně unavený a spánek se nenechá dlouho přemlouvat, budím se s pocitem, že jsem přestal dýchat, což se mi při spánku na boku nebo břiše nestává. Navíc mám pocit, že při ležení na zádech mám nepřirozeně zvrácenou hlavu a musel bych si dát pod sebe dva polštáře abych spíš seděl. Je spaní na zádech zdravé / nezdravé, nebo to má každý člověk jinak?

Nejlepší odpověď
gecco

Spím na boku

Spánek obecně je k životu nutný, nejen prospěšný…
😉
Ovšem pohodlná poloha při něm je individuální – každý to má jinak…
😉
Já se třeba nejhůř z už vyzkoušených vyspím vestoje, nejlépe asi na boku…

Další odpovědi
redy

Spím na břiše

Usínám na břiše, jinak neusnu. A ráno, teda v poledne, se probouzím na boku 🙂
Nevím, co je prospěšný. Asi když člověk ráno vstane a má to štěstí, že se cejtí fit…

chachar1922

Spím různě

Spíše spím na břichu, ale při tom mám otočenou hlavu a ráno mě bolí za krkem, takže tomuhle spaní se začínám vyhýbat. V poslední době usínám na zádech a někdy spím nějak i na boku s rukou pod hlavou.

A ke spaní skoro nepotřebuji polštář. Mám svůj placatý, malý polštář Rooneyho a ani na tom někdy nespím a mám ho vedle hlavy :D

anonym

Spím na boku

na zádech mě bolí záda. spím tak nějak na bokobřiše. přes břicho se nepřekulím 😁

nikulasek

Spím různě

Michal9

Spím různě

Spaní na zádech se označuje jako jedno z nejlepších, protože páteř má přirozenou polohu, ale lidé co spí na zádech, mnohem víc chrápou a také se může často objevovat spánková apnoe (je to jedna ze spánkových poruch u které dotyčný člověk přestává dýchat mnohdy na dobu delší než 10 sekund a tento stav se může opakovat i vícekrát než desetkrát za hodinu lidé trpící touto nemocí by měli vyhledat svého lékaře. Lidé trpící touto poruchou bývají po spánku unavení).
spaní na boku s nataženými nohami je druhá nejzdravější poloha (ovšem ne s koleny přitaženými k tělu, protože páteř má nepřirozený tvar). Protože páteř je v přirozeném tvaru. Na straně záleží. Spánek na pravém boku může zhoršovat pálení žáhy. Na levé straně zase tělo vyvíjí tlak na vnitřní orgány jako jsou játra, plíce nebo žaludek. (Naopak lékaři doporučují spaní na levém boku především těhotným ženám, a to kvůli zlepšení krevního oběhu plodu).
Spánek na břiše je nejhorší poloha při spaní. Páteř je v nepřirozeném tvaru, což vede k bolesti krku a zad.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/324004-polohy-ve-spanku-a-jejich-vliv-na-zdravi-a-telo.html ; http://nemoci­.vitalion.cz/span­kova-apnoe/ ; http://jysk.cz/loz­nice/jaka-je-nejzdravejsi-poloha-pri-spani-na-zadech-na-brise-nebo-na-boku ;

quentos

Spím na boku

Mám to podobně jako Vy a boreczech – na zádech neusnu a z boku se překulím zpola na břicho, je to tedy něco mezi bokem a břichem…

pucipuci

Spím různě

Zdravé je polohu měnit. Naše páteř není uzpůsobená k tomu, aby se leželo jen na zádech.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.