JaNčUšKa

Je španělština těžký jazyk?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s učením španělštiny.Je těžké se ho naučit?..

Nejlepší odpověď
Andělé

Osobně zkušenost nemám,ale slyšela jsem,že španělština patří mezi lehké jazyky.Moji příbuzní žijí v Německu,ale i ve Španělsku a tvrdili,že je to snadná řeč.To samé řekli i ostatní známí,kteří tam několik let žili.
Kdysi mě vyučoval soukromě pán,který ovládal 8 jazyků a jednou se zmínil,že právě španělština je z nich nejjednodušší.:)
Doplňuji:
Jo a před pár lety jsem ve Španělsku „potkala“ mou učitelku z Liberce,která se tam vdala a dělala nám průvodkyni. I ta mi řekla,že se „za chvilku“ řeč naučila.
Neboj,krom toho,že řeč není těžká,je i krásná,tak vzhůru do toho. Hodně štěstí.:))

Další odpovědi
krispin

Záleží kdo se ho učí :)
Rozený lingvista s tím problém mít nebude, záleží jaké má člověk vlohy. Někomu jde dobře němčina, jiný by nebyl schopný ani po několika letech učení dát dohromady smysluplnou německou větu. Stejně tak angličtina a jiné. Zkusit a pak se uvidí…

Já se španělštinu učím asi půl roku a zatím to celkem jde, chce to být denně s tím jazykem v kontaktu (alespoň chvilku, pár cvičení), ale to platí i pro jakýkoliv jiný jazyk