Je sobectví psychická nemoc?

Je možné aby doktor dal pracovní neschopnost někomu, kdo trpí velikým sobectvím a tak narušuje spolupráci v nějaké organizaci?

Nejlepší odpověď
annas

Sobectví je jistým projevem hysterie. Pro lidi s hystriónskou poruchou je typická zejména přehnaná emocionalita a absence studu. Jsou v určitých ohledech velmi exhibicioničtí a egocentričtí. Patrná je neustálá snaha být středem pozornosti.

Tak jako je každá osobnost unikátní, i porucha osobnosti se může projevovat v různých odstínech a u každého má trochu jiné známky. Mezi časté projevy hystriónské poruchy osobnosti patří např.

vymýšlení si
manipulace ostatními
nepřípustnost vlastních chyb, nesnášenlivost kritiky.

Pro partnerské, alei ipřátelské vztahy a ostatní vztahy osoby s touto poruchou jsou charakteristické projevy sobectví… Tuto poruchu je zpočátku těžké rozpoznat …

Víc v odkazu
http://dusevni-poruchy.zdrave­.cz/histrionska-porucha-osobnosti/

Např. při občasném „výbuchu“ se nejedná o opravdovou hysterii jako duševní poruchu osobnosti, ale pouze o hysterickou reakci na danou věc.

Onemocnění hysterickou poruchou je velmi náročné jak pro postiženou osobu, tak pro její nejbližší a velmi často zasahuje také do pracovních vztahů. Může opravdu vzniknout nepříjmená atmosféra. Ale nejsem psychiatr, abych se mohla vyjádřit k další části otázky.

„Sobec je člověk, který myslí na sebe na prvním místě, ale má s tím problém. A velký! Hraje. Takže se většinou předvádí, rád na sebe poutá pozornost, jen bere ale dávat neumí. Takový člověk, je člověk zraněný, potřebuje naší podporu a lásku, neumí ji dát sám, proto ji chce násilně po druhých. Hledá, jak posílit lásku k sobě přes druhé!“

Další odpovědi
Drap

Ne. Na to neni třeba doktor, na to stačí výpověď. Jsou to spíš důsledky nedostatků při výchově.

Děda Louda

Nikoli. Jde o vadu charakteru.