ShyDoe

Je snídaně opravdu tak důležitá ? A jaká je nejzdravější ?

Chleba s máslem a šunkou, nebo vajíčka (omeleta atd… ) , marmeláda, med , nebo nějaké čokolupínky, müsli… ? A čaj , nebo voda s citronem, nebo káva, obyčejná voda… ? Děkuji za odpovědi ;)

Nejlepší odpověď
Enn

Ano, snídaně je základ, dodá energii a nastartuje metabolismus. Měla by obsahovat hlavně sacharidy (70% a 30% bílkovin.
Vhodné je třeba ovoce a zelenina, obilniny, celozrnné pečivo, cereélie, mléčné výrobky, méně tučné masné výrobky (např. drůbeží nebo krůtí šunka) – střídat to. K pití např. neslazený čaj, voda, naředěný ovocný džus…

Další odpovědi
marci1

Snídaně je opravdu důležitá, nastartuje trávení na celý den. S máslem a čokolupínky, musli opatrně. Čokolupínky a musli bývají dost přeslazené ( některé ). Je vhodné před snídaní vypít sklenici vody s citrónem. Já mám ráda třeba bílý jogurt s ovesnými vločkami, rozinkami nebo brusinkami, posypané skořicí, k tomu nějaké ovoce, zelený čaj nebo kávu. Šunka nebo vejce jsou také vhodné. Když vejce, tak nejlépe ráno, večer ne (nejlepší vařená na měkko ). Chléb s medem také může být. Ráno jsou vhodné sacharidy.

Damiana

No, říká se to… Ale nedávno jsem slyšela v jednom pořadu výživáře, který mi mluvil z duše. Říkal, že snídaně jako základ už je přežitek, protože se „přišlo“(!) na to, že každý člověk je individualita(!) a tudíž mu dělá dobře něco jiného. A jíst by se „prý“ mělo jen když máš hlad, ne podle všeobecně zažitého rozvrhu…
Když budu mluvit za sebe, tak já nesnídám a vyhovuje mi to. První jídlo si dám tak kolem poledne, protože teprve tehdy začínám cítit hlad. Když jsem někde v hotelu, to už musí být, abych ráno při těch jejich opulentních snídaních něco snědla – často jen ovoce nebo zeleninu, nejčastěji vodu s citrónem a zelený čaj. Myslím, že člověk by měl dělat přesně to, co jeho organismu vyhovuje, to je pro něj jistě nejlepší – můj názor. Stejně jako, když mi bude někdo tvrdit, že nějaké jídlo, které mi nechutná, je zdravé, tak je mi to jedno, jíst ho proto nezačnu. Nedala jsem nikdy na to, co se říká, ale jen na sebe. Tak to mám ve všem. Nedovedu si představit, že bych se ráno „naprala“ a pak nebyla unavená a měla chuť něco dělat. Ale jak říkám – takhle to vyhovuje mně.:-)

badisko

snidane je alespon pro me nejdulezitejsi jidlo dne ..osobne snidam dost nezdrave takze moc nedoporucuji moji ranni stravu ktera sse prevazne sklada z dvou osmazenejch vajec …2 opecenych parku 1 kusu slaniny a ohratejch fazoli v rajcatovem protlaku k tomu opecenej chleba a kdyz jsem doma tak michana vajicka ..nebo chleba z marmeladou a podobne …:d jinak tady mas neco o musli …ale taky ti tam nastini jak by mela snidane vypadat…;D..http://www­.stream.cz/pe­klonataliri/791631-peklo-na-taliri-musli

cochee

Najdi si tabulky glykemických indexů (GI) potravin a jez cokoliv, co ti jede, s nízkým GI. Jídlo s vysokým GI ti velmi rychle zvedne hladinu cukru v krvi a pak stejně rychle ta hladina klesne (u člověka netrpícího diabetem). Takže výsledek je, že natlačíš čokolupeny nebo mysli, k tomu pěkně kakajko, to jídlo tě unaví, ale už za pár desítek minut máš zase hlad. Ty potraviny s nízkým GI fungují obráceně, křivka nárůstu i poklesu hladiny glukosy v krvi je plochá. Ale ono to vše vlastně platí obecně, nejen pro snídani.

TokFan

Moje babička vždycky říkala, že snídaně je základ a musí být „rozmanitá a vydatná“ :D Já moc tedy nesnídám, ale když ano tak si dávám mléko+müsli+med a k pití si dávám vodu (vodu piji celý den + občas si dám doma udělaný pomerančový džus) :D

eLMo

Určitě je důležitá, organismus se potřebuje nastartovat a někde musí vzít energii. Nemělo by to podle mě být nic těžkého do žaludku, spíš něco lehčího nebo ten chleba se šunkou… Proč ne.. Pokud člověk nebyl zvyklý snídat, měl by začít i něčím malým, hlavně do toho žaludku něco dostat… Já osobně jedu klasiku chleba s čímkoliv a černý čaj už kolik let a nemůžu si stěžovat :)

kamila44444

Ano, snídaně je velmi důležitá. Je to základ, který nastartuje váš den. Díky snídani budete mít i více energie. Dříve jsem nesnídala, protože se mi dělalo špatně po ranním jídle. Snídat se má 30–60 minut po probuzení. Začala jsem snídat a cítím se lépe :) Pokud budete chtít držet dietu, bez snídaně to prostě nejde. Nejlepší je dát si čaj a pečivo s oblohou a nebo jogurt, klidně i vánočka. Cokoliv lehkého :)

anonym

Není důležitá snídaně, je důležitější jestli se člověk dobře nají. Co nestihne sníst přes den, může dohonit při večeři. Opravdu by chtěli vytvářet zákony na cokoliv se zdůvodněním.