Avatar uživatele
VeRe1983

Je smysluplně použitelný fotoaparát s napájením na tužkovky?

Aniž bych musel kupovat nějaké velmi drahé baterie, které by ve výsledku cenu srovnaly na úroveň fotoaparátu s akumulátorem? Různě bývá uvedeno třeba „až 300 snímků“ čili jaká je dle vás realita a nebudou nutné investice do kvalitních baterek, které ve výsledku dorovnají cenu na úroveň fotoaparátu s akumulátorem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2979 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Co to jsou kvalitní baterie. Jedině lion , ale ty jsou drahé.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-mohu-pouzit-dobijeci-aa-baterie-energizer-rechargeable-2650mah-1-2v-do-fotoaparatu-olympus-x-43

Běžně se používají nabíjecí AA NiMh. Nižší napětí nevadí. Baterie mají velmi plochou vybíjecí křivku a jsou schopné dávat velký proud. Používal jsem je ve starém Canonu . běžně tak 200 – 250 snímků. Jedny jsem nosil náhradní, což praktikuji i s lion akumulátorem. Ony ty nabíjecí AA jsou také správně akumulátor !!!

http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=3d687c1c23927a58­.jpg&d=vbc98c9d9d69a486&­size=3

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Já osobně bych foťák s napájením, které vydrží jenom 300 snímků, nikdy nechtěla. Můj foťák má v létě reálnou výdrž okolo 1100 snímků, v zimě okolo 900. Výrobce udává až 1400, ale to reklamní kec a nikdy jsem se na to číslo nedostala..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na toto téma už tady byla debata. Někdo je pro baterie (já), někdo je pro aku. V případě baterii je nákupní cena vyšší, ale pokud koupíš nabíjecí, máš je na opakované nabití. Pokud máš vybitý aku a nemáš možnost dobití, jsi …
A pokud baterie, tak ty koupíš na každé pumpě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VeRe1983

A pokud beru baterky, které koupím na každé pumpě tak jakou mívají zpravidla výdrž? Včera jsem měl totiž debatu z prodejcem v elektru a na jejím základě jsem pojal značné pochybnosti, zda se foťák za 2300 na AA články vyplatí oproti nějakému kolem tří tisíc na akumulátor.

před 2979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

… alkalické by měli vydržet, já vím, 50 snímků bez použití blesku a záleží o jaký foťák se jedná. Já mám Nikon COLPIX L120 a na dobíjecí baterie udělám cca 100 snímků, převážně z bleskem.

před 2979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
VeRe1983

Já mám Kodak AZ251 a na základě té debaty uvažuji, že bych fakt ten foťák vrátil, anebo ho dal na Aukro, protože jsem opravdu nečekal, že to bude taková slabota. Pokud i můj pětiletý Samsung ST30, kde aku vybíjím až na krev je schopen neustále nějakých 500 snímků na jedno nabití, tak je napájení AA články poměrně nepoužitelné dle mého názoru.

před 2979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

http://www.li­dl.cz/cs/nabid­ka.htm?action=show­Detail&id=45911

před 2979 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
VeRe1983

Díky, o tom jsem taky uvažoval.

před 2979 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika