Wnaty

Je smrk původní rostlinou v České republice? Pokud ne, kdy k nám byl dovezen?

Potřebuji informaci do referátu. Za odpověď budu velmi vděčná :)!

Nejlepší odpověď
marci1

V ČR a střední Evropě je původní pouze smrk ztepilý.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Smrk_zte­pil%C3%BD

Další odpovědi
petra15

Asi není, kdyz pocítá s tím, ze v hloubce jednoho metru je led…:-)
Doplňuji:
marci1
ve strední Evrope není zádný smrk s talírovým korenem puvodní – mysli prosímte logicky…na co by mu takový korenový „systém“ mel být dobrý?

petra15

marci1
tady je videt, na co je Wikipedie dobrá – na velké kulové ! ! !
proto se ptají na poradne !

petra15

a by k nám „dovezen“ pred 10 000 lety ze Sibire, hned po dobe ledové, vzpomínám si na to, jsem stará carodejnice…:-)