Chozze1210

Je směnka dostačující důkaz na půjčení peněz?

Chci půjčit na pětiletý horizont, peníze, je dostačující důkaz směnka, kterou mi dlužník vystaví plus smlouva,?
Je to dostačující směnka vypsaná dle zákona, pro případ neplacení?
Děkuji za radu…
Doplňuji:
Popřípadě můžete mi poradít, jak to správně Províct, když dodatečná finanční společnost má svoji smlouvu a směnku, jak jsem výše uváděl…
Když chci ňáký dodatky ke smlouvě, abych si byl jist,tak prý je smlouva dostatečná a směnka stačí…
Proti úpadku nejsou pojištěný.....
Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
setapouch

Ne. Smenka neni dukaz, ze jsi pujcil penize. Smenka je pouze potvrzeni, ze v dany cas dana osoba zaplati danou castku.

Smlouva neni potreba a smenka zde byla resena vickrat. Doporucuji hledat. A „bez protestu“.
Doplňuji:
Ani já jsem doplnění nepochopil. Pokud chceš lepší rady, rozveď to v diskusi.

Další odpovědi
Hlada

Pro případ nesplácení směnka zajistí jednodušší vymáhání, protože soud se nezabývá podmínkami smlouvy, ale přímo vydá směnečný platební rozkaz.
Z hlediska zajištění půjčky je ale směnka nedostatečná. Půjčku je potřeba mít zajištěnou minimálně ručitelem, lépe nemovitostí. V poslední době se stalo folklórem napůjčovat si velké množství peněz a pak jít do oddlužení. Soud totiž nezkoumá, co dlužník s penězi udělal, takže pozor! Na směnku nepůjčovat!!!

gecco

K Doplnění – netuším, co je „dodatečná finanční společnost“ – ale mám z tvého popisu skoro pocit, že jde o podvod – můžeš uvést nějaké bližší podrobnosti??

mojitek

Směnka je ten nejlepší doklad (zjištěno při pročítání diskuzí o půjčkách atd).

zzzlatokopka

Směnka je dostačující na prokázání vzniku dluhu, pokud má všechny náležitosti.

Není však dostačující pro vymožení dluhu:-(( Kde nic není, ani smrt nebere:-(

Doplňuji:
Osobně bych si to pořádně promyslela a směnku si nechala podepsat na několikanásobek, běžně se směnky prodávají za cca 10% jejich hodnoty.

Drap

Ano, směnka je dostatečný doklad.

zzzlatokopka

kolik jim chceš pujčit a kolik za jak dlouho vrátí?

zzzlatokopka

Firma ti dá směnku? To je většinou na nic, firma zanikne a máš smolíka:-(((

Směnku jedině od FO a pokud možno ručení majetkem, jinak je ro velkej risk.

setapouch

Směnka se obvykle vystavuje na krátkou dobu, cca do měsíce. V takovém případě jde o malé riziko. Ale to platí u FO, u PO souhlasím, tam bez jiného zajištění ani náhodou.

mojitek

jestli ti můžu poradit : nikdy nepůjčuj prachy,a je jedno jestli máš sebedostačující doklad-jsou s tím jej a jen velké problémy…vymstí se ti to

Luxx

přesně tak… peníze nepůjčovat…