Avatar uživatele
anonym

Je smazání příspěvku v diskuzi zásah do autorského prává?

Mám blog, dole mám diskuzi, občas musím něco smazat, protože je to třeba sprosté nebo nesouvisí s tématem a vzniklo byl flameware.

Ted jsem dostal email, že autor smazané příspěvku mě bude žalovat za poškozování autorského práva, že jsem mu zničil autorské dílo – příspěvek a že má v rodině právnické eso a že na mě vysoudí spoustu peněz a že skončím ve vězení.

Je to reálné ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fesoj před 4704 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Neni :) Budte v klidku, nejake dite si pravedpodobne hralo na hrdinu. Je to vas blog – co byste nemel, je menit smysl prispevku autora anebo jej vydavat nekde za svuj. Ale smazat nazor (…) v blogu muzete naprosto klidne. (Mate-li tam pravidla, neni navic vubec co resit.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Okrem vašich pravidiel diskusie – dúfam, že ich tam máte – aj samotný internet sa riadi určitým kodexom.
Tým, že dotyčný zverejnil svoj text na vašom blogu, dal vam právo naň v rámci vášho blogu. Je na vašom uvážení, či ho tam ponecháte alebo nie. Jedine na čo má nárok je jeho uvedenie ako autora príspevku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hykam

Neřešte to.
Je to váš blog, vy rozhodujete co na to blogu budete mít, vy nesete zodpovědnost za to co je na stránkách umístěno.
To by vám tam taky klidně mohl někdo dát odkaz na nějaké teroristické stránky, nebo by se přes váš blog mohli domlouvat nějací neonacisté a vy by jste nemohl zasáhnout a nesl by jste potom následky.
Je to nesmysl, vůbec na ten e-mail nereagujte a jeho to přestane bavit..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fidel

Aby to mohl být zásah do autorského práva, musel bys porušit objekt autorského práva – tedy dílo. Co je to dílo se podívej do Autorského zákona.

P.S. Na svém facebooku, diskusi atp. si můžeš mazat co chceš dle libosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek