Je smazání příspěvku v diskuzi zásah do autorského prává?

Mám blog, dole mám diskuzi, občas musím něco smazat, protože je to třeba sprosté nebo nesouvisí s tématem a vzniklo byl flameware.

Ted jsem dostal email, že autor smazané příspěvku mě bude žalovat za poškozování autorského práva, že jsem mu zničil autorské dílo – příspěvek a že má v rodině právnické eso a že na mě vysoudí spoustu peněz a že skončím ve vězení.

Je to reálné ?

Nejlepší odpověď
chudst

Neni :) Budte v klidku, nejake dite si pravedpodobne hralo na hrdinu. Je to vas blog – co byste nemel, je menit smysl prispevku autora anebo jej vydavat nekde za svuj. Ale smazat nazor (…) v blogu muzete naprosto klidne. (Mate-li tam pravidla, neni navic vubec co resit.)

Další odpovědi
led

Okrem vašich pravidiel diskusie – dúfam, že ich tam máte – aj samotný internet sa riadi určitým kodexom.
Tým, že dotyčný zverejnil svoj text na vašom blogu, dal vam právo naň v rámci vášho blogu. Je na vašom uvážení, či ho tam ponecháte alebo nie. Jedine na čo má nárok je jeho uvedenie ako autora príspevku.

Hykam

Neřešte to.
Je to váš blog, vy rozhodujete co na to blogu budete mít, vy nesete zodpovědnost za to co je na stránkách umístěno.
To by vám tam taky klidně mohl někdo dát odkaz na nějaké teroristické stránky, nebo by se přes váš blog mohli domlouvat nějací neonacisté a vy by jste nemohl zasáhnout a nesl by jste potom následky.
Je to nesmysl, vůbec na ten e-mail nereagujte a jeho to přestane bavit..

Fidel

Aby to mohl být zásah do autorského práva, musel bys porušit objekt autorského práva – tedy dílo. Co je to dílo se podívej do Autorského zákona.

P.S. Na svém facebooku, diskusi atp. si můžeš mazat co chceš dle libosti.