Avatar uživatele
petula001

Je slušné si vzít do divadla společenské ale zelené sako?

Zdravím, zajímalo by mě, jestli není na pokraji slušnosti nepřijít v černém saku do divadla ale v zeleném. Díky za odpovědi 😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4338 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Určitě ne. V dnešní době se barvám meze zase až tak nekladou. Navíc v dnešní době chodí lidé do divadla už i v džínách, takže v zeleném saku opravdu problém nevidím.
Doplňuji:
Určitě ne – jsem myslela, že nevadí, klidně si ho vezmi

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Asi ne. Záleží také o jaké divadlo a o jaký žánr se jedná. Asi do národního na premiéru opery, by to nebylo nejvhodnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Záleží na tom z jakého je materiálu a jaký je to střih. Jako žena si můžeš v klidu dovolit i jinou barvu, když zvolíš další vhodné doplňky. Pouzdrové šaty nebo tmavé kalhoty (sukně), topík, možná lehká šála, decentní střevíčky. Rozhodně se vyhni džínám, ty si do divadla vezme jen buran. Doba nedoba. Jestli budeme tolerovat všechno, ztratíme i poslední špetku etikety, kterou jiný dodržuje a i akce, která má být společenskou ztratí jakýkoli význam. Pamatuji si, že když jsme chodili se školou do divadla, učitel poslal klidně sabotéra převléknout. Tehdy to byla docela ostuda. Myslím, že to bylo dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Já bych přidal i pentle. A když bude ze saka kapat vodka, seběhnou se okolo i herci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek