Rokio

Je slušné neodpovídat na zprávy, pokud se někdo slušně zeptá?

Když někdo někomu pošle zprávu na Facebooku či někomu pošle SMS a ptá se slušně, je slušné, aby mu někdo úmyslně neodpověděl na tuto zprávu či SMS?

Nejlepší odpověď
klumprt

Obecně není nikdo povinen odpovídat na každý dotaz, který mu kdokoli položí. Například já, kdyby mi jen tak někdo zaslal slušný dotaz na to, kdy jsem měl poslední pohlavní styk, tak bych mu samozřejmě neodpověděl.
Povinnost odpovídat mají různá informační centra, oddělení pro styk s veřejností, úřady, politici apod. To je povinnost z poslání (v některých případech pramení i ze zákona).
Povinnost pramenící z etikety podle mého názoru neexistuje. V etiketě platí: Ptejte se mě na co chcete a já vám na co chci odpovím.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… slušně může být i otravné (a jestli hodnotim podle některých tvých otázek, tak se nedivim, že neodpovídá) …

anonym

Pokud jim nedáš „seen“, není třeba odpovídat.

ivzez

Ano, za určitých okolností může být slušné
i neodpovědět na slušně formulovanou otázku či SMS.