bolak

Je skutečně známý nějaký případ, kdy zapnutý mobil způsobil při startu nebo přistání havárii letadla?

Nejlepší odpověď
annas

Také Boeing měl mobilní problémy

"1995, Boeing 737: Notebook jednoho z pasažérů způsobil výpadek autopilota po startu. Pilot bleskově zareagoval na vzniklou situaci a nedošlo k neštěstí. V průběhu vyšetřování byl počítač podroben laboratornímu měření a zjištěné vyzařování přesáhlo povolené hranice.

1996–1997, Boeing 767: V průběhu těchto dvou let Boeing eviduje hlášení od pěti leteckých dopravců, kteří se u svých letadel setkali s problémem rušení některých zařízení: především navigačních systémů a letového počítače. Toto rušení bylo ve čtyřech případech zaviněno mobilními telefony a v jednom případě digitální hrou.

1998, Boeing 747: Kapesní počítač jednoho z cestujících ovlivnil autopilota a došlo ke změně kurzu celého letounu. Po vypnutí tohoto počítače se letadlo automaticky během jedné minuty vrátilo na svůj původní kurz.

"Praktický test: mobil způsobil odchylku dvacet stupňů! Více v odkazu!

Více na: http://www.mo­bilmania.cz/clan­ky/mobil-ve-vzduchu-proc-je-nutne-pri-letani-vypinat-telefon/sc-3-a-1003334/defau­lt.aspx#utm_me­dium=selfpromo&ut­m_source=zive&ut­m_campaign=co­pylink

.