Je skutečně možné dostat jen několik měsíců, pakliže zbraň při přepadení není pravá, nabitá, či tak?

Nejlepší odpověď
setapouch

Podle trestního zákoníku je zbraň cokoli, čím lze útok proti tělu učinit důraznějším. Za určitých okolností to může být cokoli. Takže moc bych na to nesázel.

Další odpovědi
Drap

Nejsi souzen za zbraň, ale za přepadení. Můžeš mít třeba i repriku, nebo dětskou hračku a bude to hodnoceno stejně jako každé jiné přepadení.

zjentek

dostaneš sazbu jako u LP a pak teprve ti přimáznou za to, s čím v ruce jsi do toho šel ..sazbu u elpíčka si zjisti sám, není předmětem otázky
Drap: ne tak úplně ..s paprikou v ruce to může být nižší trest, než když přepadneš vjetnamskej krám s RPG.
Ovšem s paprikou ve velký židovský bance to zas můžeš klidně slíznout na dýl, než v tom krámku s tou raketou ..zákon je asi hodně složitej

zzzzz

Rozhoduje vždy soud.

Se zbraní je to loupež ve větší sazbě než bez ní, je jedno, zda je ostrá, nebo maketa.
Jako zbraň lze považovat opravdu cokoliv, co sníží možnost obrany přepadeného.
Nejsem si jistá sazbou na nechce se mi hledat, ale mámm dojem, že obyčejná loupež je 2až10let a se zbraní 5až12???

Soud pokud nalezne výrazně polehčující okolnost, tak může uložit trest i pod dolní sazbou, nikdy nesmí uložit trest nad horní sazbou. Pokud by nebyla pravá nebo nabitá, tak by soud mohl přihlédnout k tomu, že nikomu nechtěl ublížit a to by eventuelně mohlo ovlivnit rozsudek.

Moc na to nespolehej:-))

klumprt

U loupeže stačí pohrůžka násilím. A hrozit se dá nenabitou stejně jako nabitou. Nebo gumovou. Základní sazba je tuším deset let. Ovšem dle okolností je možné, že se trest smrskne na pár měsíců.

Questman

Setapouch
Takže kérka na bicáku je taky přitěžují okolnost? :D

setapouch

Questman: co bych ti na to řekl… asi nic.

Questman

No ale to je vážně míněná otázka :D Ve mě by třeba takový pokérkovaný motorkář vzbuzoval dojem mnohem dúraznějšího útočníka než nepotetovaný fousatý tlusťoch :D

setapouch

Nejde o dojem, ale o útok proti tělu. Takže třeba podpatek lodičky zaražený do krku může být hodnocený jako zbraň.