Avatar uživatele
slevin

Je skodlive ohrivat jidlo v mikrovlnne troube?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3214 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Škodlivost mikrovln zatím nebyla prokázána. Všechny ty hysterické články o jejich škodlivosti jsou akorát hoaxy…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Přečti si již zodpovězené otázky a odpovědi. Názory se různí.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=oh%C5%99%C3%AD­v%C3%A1n%C3%AD%20v%20mi­krovlnn%C3%A9%2­0troub%C4%9B

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Mluví se o " mrtvém" jídle, ale je stejně „mrtvé“, jako při jiných způsobech ohřevu.
Názory se různí, ale škodlivost prokázána nebyla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Škodlivá není a já ji používám léta co mám
asi dělat, když navařím velký hrnec brambor,
nebo cokoliv jiného a jsem sama musím to
jídlo nějak ohřát i velký hrnec polívky nebudu
ho strkat do mrazáku a něco z něj je i vhodné
v ní rozmazovat, proto ji mám a, když je v ní
crisp a konvertování peče a udělá mi křupavé
hranolky a kuře s kůrkou, které už teď, ale nejím.
Malou porcičku co mám pro kocourka v ledničce
taky nemůžu dát studenou a musím mu ji přihřát
přeci žejo, tak na 5 sekund zapnu MW a je to.
Žádný zvířátko by nemělo dostávat studenou stravu.

Tomuhle článku jsem se musela smát 😁
Doplňuji :
Jak moc škodí mikrovlnky ?
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/no­vinky/clanek.phtml?id=77­8186

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Jak píše ReHu ........i při jiných způsobech ohřevu.
Proto je dnes propagována syrová strava jako životní styl!

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Mně jídlo ohřáté v MW nechutná.
Když ho nezhltnu, je brzy studené…
Škodlivost „nebyla prokázána“ (nikdo o takový seriozní výzkum nestojí… nehodlá financovat) ;)
Zdravé to také určitě není … :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

tak či onak…je to jistá dávka záření krátké vlnové délky a to není organickejm látkám lhostejný, nějaká destrukce důležitejch proteinů, enzymů, živin…tam bude stopro

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

U nás se mluví pouze o tom že škodlivá není ale existuje zatajovaný projekt dr. Hertela a Blanca. Z důvodu obchodního je jejich studie utajovaná. Pojednává se tam o tom že mikrovlnné záření neblaze účinkuje na krev a mění ji. Proběhli i testy s krví kde byli jasné změny! Ale je jen na tobě čemu budeš věřit..
Viz krátký úryvek zde:

Dr. Hans Hertel byl prvním západním vědcem, který nejen koncipoval, ale i provedl kvalitní klinickou studii účinků mikrovlnami zpracovaných živin na krev a fyziologii lidského těla. Jeho skromná, ale plně kontrolovaná studie vynesla na světlo jak mocné jsou degenerativní síly produkované v mikrovlnné troubě a nástrahy dřímající v takto zpracované potravě. Vědecký závěr ukázal, že mikrovlnné vaření mění vnitřní skladbu živin v potravě, že tyto změny participují na krvi a mohou vyvolat různé degenerace v lidském organizmu"

Jak umlčet pravdu.
Když doktoři Hertel a Blanc publikovali výsledky svého výzkumu, úřady okamžitě reagovaly. Jenže úplně jinak než by se dalo očekávat… Vlivná obchodní organizace švýcarských obchodníků s elektrozařízením pro domácnost a průmysl, známá jako FEA, hbitě zasáhla už v roce 1992. “Dotlačila” předsedu soudu v Seftigen (kanton Bern) aby v březnu 1993 vydal nařízení, které vědcům prakticky nasadilo “roubík”. Dr. Hertel byl navíc později odsouzen za poškozování obchodních zájmů” a bylo mu zakázáno publikovat jakékoliv další výsledky. Hertel však stál za svým a bojoval proti soudním rozhodnutím několik let.
Nakonec, 25. srpna 1998, zrušil ostudné seftigenské usnesení Štrassburský rozhodčí soud. Evropský soud pro lidská práva navíc konstatoval, že rozhodnutí švýcarského soudu z roku 1993 poškodilo Hertelova práva. Soud konstatoval, že příkaz mlčení, vyřčený v roce 1992 proti Dr. Hertelovi, jemuž bylo zakázáno zveřejnit poznatky potvrzující, že mikrovlnné trouby jsou nebezpečné lidskému zdraví, byl proti právu na svobodné vyjádření. Švýcarsko nakonec muselo Hertelovi vyplatit slušné odškodnění.

http://www.ima­godiagnostika­.com/clanky-pravda-o-zdravi/mikrovlnky-nebezpecna-radiacia/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek